Wizyta partnerskich delegacji zagranicznych w Nysie i okolicach

Na zaproszenie Andrzeja Kruczkiewicza starosty nyskiego w dniach 8-11 lutego br. gościliśmy delegacje z Obwodu Lezhë (Albania) oraz Miasta Radziechów (Ukraina)...

Wizyta była okazją do wręczenia podziękowań za 10 lat wzorowej współpracy Powiatu Nyskiego z Obwodem Lezhë. Warto dodać, umowa partnerska została podpisana 27 września 2013 r. Podziękowania odebrał Agron Ivani Przewodniczący Rady Obwód Lezhë.

Podziękowania za wiele lat doskonałej współpracy z Rejonem Radziechowskim (w latach 2006-2020) otrzymała również Mariya Klymochko, obecnie Sekretarz Rady Miasta Radziechów. Powiat Nyski podpisał umowę o partnerskiej współpracy z ukraińskim Rejonem Radziechowskim 19 października 2006. Rada Rejonu Radziechowskiego w wyniku reformy podziału administracyjnego zakończyła swoją działalność z dniem 26.11.2020 r.

Wizyta partnerska była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, a także rozmów o dalszej współpracy przebiegającej głównie na płaszczyznach kultury i edukacji. Poruszone zostały również bieżące tematy. Goście mieli okazję odwiedzić Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, Zespół Placówek Specjalnych, Zakład Aktywności Zawodowej, ZOZ w Nysie, Muzeum Powiatowe w Nysie, Metamuzeum Motoryzacji w Paczkowie oraz Zamek w Otmuchowie.

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper