O bezpieczeństwie seniorów - cykl spotkań „Nie daj się oszukać”

Wyobraźnia oszustów nie zna granic. Podszywanie się za pracowników banku, policjantów, urzędników czy rodzinę to wciąż metody wykorzystywane przez oszustów. A osoby starsze z uwagi na swoją ufność, chęć niesienia pomocy i dobre serce są szczególnie narażone na ich działanie. Dlatego Starostwo Powiatowe w Nysie wspólnie z KPP w Nysie zorganizowali cykl spotkań w ramach akcji „Nie daj się oszukać”...

Pierwsze spotkanie odbyło się w Domu Kultury w Korfantowie. Uczestników spotkania przywitali Andrzej Kruczkiewicz starosta nyski, st. asp. Adrian Kulas naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz mł. asp. Marta Kublin Wydział Prewencji. W spotkaniu uczestniczyła również Danuta Korzeniowska radna Rady Powiatu w Nysie.

Podczas spotkania funkcjonariusze KPP w Nysie apelowali do zebranych seniorów o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku podczas kontaktów z potencjalnymi oszustami i zgłaszanie policjantom wszelkich zdarzeń, które wzbudzają podejrzenia. Przestrzegali przed manipulacją, informując jednocześnie o najnowszych technikach i metodach oszustw. Pod koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał opaski odblaskowe oraz ulotki informujące o tym, w jaki sposób uchronić się przed oszustami.

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper