Wiosenny spacer seniorów po Nysie

Przepiękna, wiosenna pogoda, uśmiechy na twarzach i mnóstwo ciekawej historii. Za nami „Wiosenny spacer po Nysie”, w którym wzięli udział przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Korfantowie, Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Otmuchowie oraz Stowarzyszenia Diabetyków w Nysie. Gości przywitali Damian Nowakowski wicestarosta nyski oraz Joanna Burska członek Zarządu Powiatu...

Zwiedziliśmy z przewodnikiem najciekawsze miejsca i zakątki Nysy. Ogromne wrażenie na uczestnikach zrobiły Nyskie Centrum Edukacji o Niepodległości oraz Strefa SOWA - centrum nauki w Bastionie św. Jadwigi, z interaktywnymi, naukowymi eksponatami i przestrzenią do konstruowania "Majsternią". Na mapie naszego spaceru znalazła się oczywiście Bazylika św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie, największy obiekt sakralny w mieście. Mogliśmy podziwiać Skarbiec św. Jakuba – wystawę cennych przedmiotów liturgicznych i innych dzieł sztuki złotniczej. Poznaliśmy również historię jednego z najcenniejszych i najpiękniejszych zabytków - Pięknej Studni w Nysie.

Spacer możemy zaliczyć do udanych! Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę!!! Dziękujemy za zaangażowanie i mamy nadzieję na kolejne odkrywanie uroków powiatu nyskiego.

 

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper