Kolejne spotkanie w ramach akcji "Nie daj się oszukać"

Za nami kolejne spotkanie w ramach akcji "Nie daj się oszukać". Tym razem o bezpieczeństwie rozmawialiśmy w Otmuchowie. Uczestników spotkania przywitali Damian Nowakowski wicestarosta Nyski, Joanna Burska członek Zarządu Powiatu  oraz sołtys wsi Grądy Przemysław Szostek...

Pomimo szeroko zakrojonej akcji informacyjnej seniorzy nadal padają ofiarami oszustów i tracą niekiedy dorobki swojego życia. Przy tego rodzaju oszustwach bardzo ważna jest profilaktyka. Dlatego przy współpracy z KPP w Nysie organizujemy spotkania dla seniorów. O popularnych oszustwach metodą na wnuczka czy policjanta, kontrowersyjnych praktykach sprzedaży przedmiotów na różnego rodzaju prezentacjach i pokazach opowiadali st. asp. Adrian Kulas naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz mł. asp. Marta Kublin Wydział Prewencji.

Podczas spotkania funkcjonariusze KPP w Nysie apelowali do zebranych seniorów o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku podczas kontaktów z potencjalnymi oszustami i zgłaszanie policjantom wszelkich zdarzeń, które wzbudzają podejrzenia. Przestrzegali przed manipulacją, informując jednocześnie o najnowszych technikach i metodach oszustw. Pod koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał opaski odblaskowe oraz ulotki informujące o tym, w jaki sposób uchronić się przed oszustami.

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper