Udany 3-dniowy Jarmark Wielkanocny '2024 już za nami

Tysiące gości sprawdziło w miniony weekend nyską gościnność. Wszystko za sprawą tradycyjnego jarmarku świątecznego. Było gwarnie i na bogato. Odwiedzający mieli w czym wybierać, w tym w licznych produktach lokalnych...

Tłumy na nyskim jarmarku świątecznym

Stragany ponownie stanęły na nyskim Rynku. Mimo zmiennej pogody, frekwencja była duża, co podkreślali zarówno lokalni sprzedawcy i rękodzielnicy, jak też firmy, które przyjechały z towarem z różnych części Polski. Stoły uginały się od miodów, chlebów, słodyczy, soków i nalewek i aromatycznych wędlin. Z daleka przyciągał zapach wędzonych ryb, w tym hitu jarmarku – wędzonego halibuta, a także wędzonego boczku i szynek. Nowością były za to włoskie przysmaki i przepyszne sery. Jak zawsze nie zabrakło też rękodzieła od lokalnych wytwórców i stowarzyszeń. Mogliśmy kupić ceramikę użytkową, od małych magnesów na lodówkę, po bogato zdobione półmiski. Ciekawe prace przedstawiło Centrum Integracji Społecznej, które zaprosiło także na degustację pierogów.

Za nami udany 3-dniowy Jarmark Wielkanocny

Były też palmy wielkanocne, staropolskie jadło, swojskie kiełbasy, biżuteria, zabawki z naturalnych składników i ozdoby z motywem Nysy – każdy z łatwością mógł znaleźć coś pod swój gust. – Najbardziej cieszyły mnie uśmiechnięte twarze dzieci – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. – Życie wraca do naszego Rynku, stąd potrzeba organizowania jeszcze większej ilości wydarzeń, nad czym cały czasu pracujemy. Tego typu jarmarki pokazują, że naprawdę warto. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Jarmarku Wielkanocnego.

Dzieci do zabawy zachęcały maskotki z bajek, a gospodarze jarmarku zadbali o darmowe atrakcje dla dzieci. Największe kolejki ustawiły się oczywiście do kolejki Drago. Ten element już chyba na stałe wpisze się w atrakcje przy okazji różnych wydarzeń. Dzieci w namiocie firmy Decor’s miały zapewnione tatuaże, plecenie warkoczyków, czy też warsztaty z wykonywania pisanek.

 

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper