Wyniki głosowania na Budżet Obywatelski na 2016

11 grudnia 2015r. podczas konferencji prasowej poznaliśmy szczegółwe założenia projektów, które zwyciężyły w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim Gminy Nysa na 2016 rok....

W spotkaniu wziął udział Burmistrz Nysy ? Kordian Kolbiarz, który wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Nysie ? Pawłem Nakoniecznym pogratulowali inicjatorom wniosków wygranej oraz skuteczności w zbieraniu głosów poparcia. ? Doceniamy waszą ciężką pracę i mam nadzieję, że te projekty zostaną zrealizowane w roku przyszłym. ? powiedział Burmistrz Nysy. - Są to projekty tak skonstruowane, że nie powinno być żadnych problemów formalnych ani technicznych. 

image

 W głosowaniu, które odbyło się w dniach 3-10 listopada br. w sumie oddano 14007 ważnych głosów. Z budżetu Gminy Nysa zostaną sfinansowane cztery inicjatywy obywatelskie. ? Dołożymy starań, aby przyjrzeć się również tym inicjatywom, które zostały wymyślone, a nie zostały wybrane w drodze głosowania. ? obiecuje Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie, Paweł Nakonieczny. - Będziemy starać się w miarę możliwości realizować zasygnalizowane potrzeby mieszkańców Gminy. 

 Najwięcej głosów zdobył wniosek pt. "W JEDNOŚCI SIŁA ? WYPOSAŻENIE TERENÓW REKREACYJNO-SPORTOWYCH W SOŁECTWACH KĘPNICA, WIERZBIĘCICE ORAZ LIPOWA W ELEMENTY PLACU ZABAW ORAZ SIŁOWNI", na który oddano w sumie 3169 ważnych głosów. Wnioskowane zadanie obejmuje doposażenie placów zabaw w sołectwach, a także zakupienie elementów siłowni zewnętrznej. Obecnie żadne z wnioskujących sołectw nie posiada tzw. siłowni pod chmurką. Szacowany koszt inwestycji wynosi 150 tys. złotych. image

  

image  Drugi w kolejności był wniosek pn. "SIŁOWNIA POD WIEJSKĄ CHMURKĄ", który otrzymał 2481 głosów poparcia. Wspólny cel Sołectwa Niwnicy, Domaszkowic i Hajduk Nyskich zakłada stworzenie trzech siłowni na świeżym powietrzu w sąsiadujących ze sobą wsiach, co przyczyni się przede wszystkim do zwiększenia aktywności sportowej mieszkańców. ? Głosowanie zbliżyło sołtysów wsi. ? powiedziała podczas konferencji Edyta Wąs, sołtys Domaszkowic. - Możemy w tej chwili łączyć fundusze sołeckie i stąd pomysł aby połączyć wspólne siły również przy tego typu inicjatywach. Szacowany koszt inwestycji to 150 tys. złotych. 

image   image

 Niespełna dwa tysiące (1908) głosów poparcia oddano na ciekawą inicjatywę pn. "OGRÓD DOŚWIADCZEŃ ? INTERAKTYWNA EKSPOZYCJA PRZYBLIŻAJĄCA PRAWA PRZYRODY", o którą zabiega Stowarzyszenie Edukacyjne Nissa. Budowa ogrodu na dziedzińcu Gimnazjum nr 2 w Nysie ma uatrakcyjnić dotąd niezagospodarowany teren. Pomysł zakłada m.in. utworzenie ogrodu sensorycznego poprzez nasadzenie odpowiedniej roślinności. Wypoczywający w ogrodzie będą mogli różnymi zmysłami doświadczać zjawisk fizycznych i przyrodniczych oraz wzbogacić wiedzę o otaczającym świecie. Ogród ma być ogólnodostępny i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Łączny koszt inwestycji ma wynieść 150 tys. złotych. image

  image

 

Czwarty wynik na liście wniosków, które zostaną zrealizowane zajął pomysł "ZAGOSPODAROWANIA TERENU PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W NYSIE", na który oddano 1330 głosów. Projekt obejmuje zagospodarowanie niewykorzystanego obecnie terenu na miejsce rekreacyjno-edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Inicjatorzy pomysłu zakładają wybudowanie małego miasteczka ruchu drogowego, mini bieżni, a także instalację urządzeń rekracyjno-sportowych. Dzięki temu najmłodsze dzieci będą mogły ćwiczyć oswajanie się z ruchem drogowym w warunkach zapewniających bezpieczeństwo, a rodziny z dziećmi znajdą miejsce na odpoczynek i rekreację poprzez aktywną zabawę.

Po przedstawieniu projektów, zgromadzeni mogli obejrzeć pierwszy odcinek Nyskiej Kroniki Filmowej, a Magdalena Zioło z Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji  zaprosiła przedstawicieli sołectw oraz środowiska szkolnego do aktywnego włączenia się do tego projektu.  

Andrzej Babiński

Urząd Miejski w Nysie

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

 

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper