III Nocny Mikołajkowy Bieg Nyski – zainteresowanie przerosło oczekiwania

Biegacze do tego stopnia pokochali Nysę za Nocny Mikołajkowy Bieg, że organizatorzy drugi raz zwiększyli limit uczestników. Obecny limit wynosi 700 osób. Do wydarzenia pozostało 17 dni...

3. edycja Biegu Mikołajkowego odbędzie się 16 grudnia 2023 r. Uczestnicy zawodów ponownie wystartują i zakończą 5,2 kilometrową trasę w nyskim Rynku. W tym roku III Nocny Mikołajkowy Bieg Nyski pokryje się z inauguracją Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wielka Parada Mikołajów, ruszy o godzinie 16:30, a 2,5 godziny później (19:00) biegacze w czapkach Św. Mikołaja opanują nyskie ulice.

III Nocny Mikołajkowy Bieg Nyski – zainteresowanie przerosło oczekiwania

Warto dodać, że przed biegiem oraz w trakcie biegu będzie prowadzona zbiórka na rzecz 4-letniego Wojtusia Szlachetki z Nysy, który stracił wzrok i wymaga dalszej rehabilitacji.
Bieg finansowany jest głównie przez firmy prywatne, co przekłada się na niskie wpisowe dla uczestników, dlatego organizatorzy biegu zachęcają do wsparcia zbiórki.

Warto pamiętać, że w tym biegu liczy się przede wszystkim dobra zabawa i ma on być zachętą do regularnych treningów i zmiany stylu życia.

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper