Featured

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa 11 lipca 2024

Zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Uroczystości odbyły się 11 lipca o godz. 9.00 pod tablicą przy Urzędzie Miejskim w Nysie, od strony ulicy Chodowieckiego.

Nyskie obchody odbyły się pod tablicą upamiętniającą ofiary ludobójstwa i mordów dokonanych przez faszystów niemieckich, komunistów sowieckich, nacjonalistów ukraińskich w latach 1939 – 1947. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2016 roku ustanowił dzień 11 lipca – Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Dziękujemy wszystkim delegacjom i mieszkańcom za udział w dzisiejszej uroczystości, a szczególnie młodzieży ze Szkoła Podstawowa nr 5 im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Nysie, która uświetniła wydarzenie programem artystycznym, a także dzieciaczkom z Przedszkola nr 6 w Nysie, które z ogromną pasją i zaangażowaniem zaśpiewały nasz hymn.

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób i tekst

11 lipca w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Święto ustanowione zostało w 2016 roku. W Nysie, dzięki staraniom Janiny Johnson, na bocznej ścianie magistratu zamocowano tablicę poświęconą polskim ofiarom ludobójstw dokonanych przez nacjonalistów: niemieckich, ukraińskich i sowieckich.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób i ślub

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper