Wspaniały wynik sportowe Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie

Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie na piątym miejscu we współzawodnictwie sportowym szkół województwa opolskiego. Szkolny Związek Sportowy ?Opolskie? opublikował podsumowanie wyników....

Szkolny Związek Sportowy ?Opolskie? opublikował podsumowanie wyników współzawodnictwa sportowego szkół województwa opolskiego. Wśród szkół podstawowych sklasyfikowano 133 szkoły. Warunkiem klasyfikacji było zdobycie minimum jednego punktu we współzawodnictwie. Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie z radością informuję, że zajęła w tym roku szkolnym bardzo dobre piąte miejsce. Gromadząc 55 punktów. Zdobycie takiej ilości punktów to duży sukces tym bardziej, że punkty te zdobywa się w półfinałach i finałach wojewódzkich. Wszystkie półfinały i finały są poprzedzone eliminacjami na etapie szkolnym, miejsko-gminnym i powiatowym. W zestawieniu ujęte są tylko te szkoły, które zgromadziły minimum jeden punkt.

16 punktów zdobyły dziewczęta w konkurencjach indywidualnych takich jak lekka atletyka i indywidualne biegi przełajowe.

10 punktów zdobyła sztafeta 8x800 metrów zajmując drugie miejsce w Finale Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

8 punktów zgromadziła sztafeta pływacka zajmując trzecie miejsce w Finale Wojewódzkim w Sztafetach Pływackich.

7 punktów zdobyli nasi siatkarze zajmując czwarte miejsce w Finale Województwa w Piłce Siatkowej.

6 punktów dołożyli chłopcy zajmując piąte miejsce w Finale Wojewódzkim w Sztafetach Pływackich.

4 punkty to zasługa dziewcząt, które zajęły siódmą pozycję w Finale Województwa w Czwórboju LA.

4 punkty dołożyli chłopcy w konkurencjach indywidualnych. Gratulację dla wszystkich punktujących i życzenia dalszych sukcesów składają Małgorzata Przybyszewska, Roman Niewiadomski i Jacek Ryszewski.

image

image

Warto nadmienić, że firma PGNiG  sponsorowała w tym roku zakupu sprzętu sportowego dla dzieciaków Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie. Jacek Ryszewski podkreśla, że zakup zwłaszcza ścieżki lekkoatletycznej, to poważna inwestycja w zdrowie i budowanie sprawności fizycznej dzieciaków. Do tej pory trzeba było mocno ograniczać część ćwiczeń zwłaszcza skocznościowych ze względu na kompletny brak amortyzacji wynikający z twardości podłoża na sali. Bez pomocy finansowej ze strony PGNiG szkoła nie mogłaby pozwolić sobie na zakup takiej ścieżki.