W 2024 wracają Dni Nysy

Przed nami tradycyjne Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. – Już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców do świętowania. Przygotujemy wiele atrakcji dla każdego  – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy...

W zeszłym roku święto miasta odbyło się we wrześniu. Wówczas celebrowaliśmy wyjątkowy jubileusz 800-lecia Śląskiego Rzymu. W tym roku ponownie, jak przed laty, świętować będziemy w maju. – Było wiele głosów naszych mieszkańców, którzy chcieli, by powrócić do tradycyjnego majowego terminu. I tak też robimy. Na pewno program Dni Nysy będzie bogaty – mówi  Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Imprezę w tym roku zorganizuje Agencja Rozwoju Nysy. Dni Nysy odbędą się  w dniach 24-25 maja. Co ważne, będą dwie areny tego wydarzenia – w Rynku i pod Halą Nysa.

– Organizowaliśmy już rozmaite imprezy pod Halą Nysa. I to miejsce sprawdza się bardzo dobrze. Na pewno tym razem będzie tak samo. Już teraz zapraszam na koncerty – mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy.

Wracają Dni Nysy!

Przy Sudeckiej zobaczymy muzyczne gwiazdy (o tym kto wystąpi poinformujemy w jednym z kolejnych wydań naszej gazety), ale będą także wesołe miasteczko, karuzele czy dmuchańce. Nie zabraknie również strefy gastronomicznej. Także w tym przypadku gmina wsłuchała się w głosy mieszkańców, stąd właśnie decyzja, by wieczorne koncerty odbyły się pod Halą Nysa.

Natomiast w Rynku ulokowana będzie mała scena, gdzie także nie zabraknie artystycznych popisów. Znów będziemy łączyć pokolenia, bo swoje umiejętności zaprezentują zarówno najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, jak i seniorzy. Występy dzieci z gminnych szkół czy seniorów z lokalnych stowarzyszeń z pewnością dodadzą uroku całej imprezie.

W centralnej części miasta odbędzie się również jarmark produktów lokalnych, co stało się w ostatnich latach tradycją i stałym elementem organizowanych imprez. A organizowanie jarmarków w pełnej krasie umożliwił przeprowadzony przez gminę kilka lat temu kompleksowy remont naszego Rynku.

Możliwe, że jarmark produktów lokalnych potrwa do 26 maja.

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper