Mobilny spektakl ISKRY NIEPODLEGŁEJ w Nysie

 Ciekawą atrakcją, którą Urząd Miasta przygotował z okazji 800-lecia będą pokazy mobilnego spektaklu ISKRY NIEPODLEGŁEJ. W projekcie zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla odbiorcy niezapomniane doświadczenie działające na zmysły. Nowoczesne technologie wizualne służą prezentacji faktów i postaci, które składają się na niesamowitą opowieść o potencjale naszej wspólnoty...

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to wybitne postaci Polek i Polaków XIX, XX i XXI wieku, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano oryginalną muzykę, a razem tworzą one spójny spektakl. Narratorem prowadzącym odbiorców drogą polskich dokonań jest wykreowany cyfrowy byt. Podczas tworzenia spektaklu wykorzystano także nowoczesne narzędzia, jak mobilny ekran transparentny czy obrazy wykreowane przez sztuczną inteligencję.

 Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. W tym tygodniu na nyskim Rynku zobaczymy trzy pokazy, w dniach 8, 9 i 10 września. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN. Trasę wspiera Fundacja ORLEN.

Mobilny spektakl iskry niepodlegBej

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper