Apel o przywrócenie bezpośredniego połączenia kolejowego na trasie Nysa – Wrocław

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej informacjami o likwidacji, z dniem 10 grudnia 2023 r., bezpośredniego połączenia kolejowego pomiędzy Nysą i Wrocławiem, apelujemy do samorządu województwa opolskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego (organizator połączeń kolejowych), o powstrzymanie procesu likwidacji tego bezpośredniego połączenia...

Uzasadnienie:

Bezpośrednie połączenie na trasie Nysa – Wrocław funkcjonuje już ponad 8 lat i przez ten czas na trwałe wpisało się w sieć połączeń kolejowych dostępnych dla mieszkańców Gminy Nysa i okolicznych miejscowości.

Z bezpośredniego połączenia pomiędzy Nysą i Wrocławiem, korzysta głównie młodzież akademicka oraz osoby starsze i schorowane, które korzystają z usług medycznych na terenie Wrocławia.

Jako samorząd Gminy Nysa czujemy się ignorowani i pomijani w podejmowaniu tak kluczowej dla naszych mieszkańców decyzji.

Ufamy jednak, że władze województwa opolskiego zareagują pozytywnie na apel Rady Miejskiej W Nysie i niezwłocznie odstąpią od tej dyskryminującej naszych mieszkańców decyzji.

Apel o przywrócenie bezpośredniego połączenia kolejowego na trasie Nysa – Wrocław

PRZEWODNICZĄCY RADY Paweł Nakonieczny

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper