Akcja Charytatywna "Nysa - Dzieciom"

W najbliższą środę 6 stycznia br. Akcja Charytatywna "Nysa - Dzieciom" przeprowadzi zbiórkę funduszy na leczenie Grzegorza Bednarza, młodego mieszkańca Nysy zmagającego się od 4 lat z nowotworem jamy ustnej.

 

image

 Pieniądze zbierane będą do zaplombowanych puszek na ulicach miasta. Zbiórka ma skromny charakter, a jej drugim celem jest sprawienie, aby w Święto Objawienia Pańskiego podzielić się dobrem z innymi. Tak, jak Trzej Królowie przynieśli Bożej Dziecinie dary, tak my możemy przekazać skromną pomoc Grzesiowi.

 

Zebranie wolontariuszy przed zbiórką odbędzie się 5 stycznia o godz. 17.00 w biurze poselskim posła Janusz Sanockiego (Nysa, Prudnicka 3), który objął patronat nad akcją. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą wesprzeć Grzesia.

 

 

 

image

O Grzesiu

Grzegorz ma 11 lat. Choruje na raka płaskonabłonkowego, nierogowaciejącego jamy ustnej. Z chorobą zmaga się już od 4 lat. W tym czasie przeszedł dwie operacje. Podczas jednej z nich usunięta została część podniebienia łącznie z dziąsłami i czterema zębami. W czerwcu tego roku odbył się pierwszy przeszczep, który za zadanie ma odbudowę dziąsła oraz przygotowanie szczęki do przeszczepu kości i zębów.

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper