Przysięga terytorialsów na Rynku w Nysie

Będzie defilada, pokaz uzbrojenia i piknik wojskowy. Przysięga terytorialsów na Rynku w Nysie odbędzie się w sobotę 20 kwietnia 2024 r.

Przysięga wojskowa to szczególny moment w życiu każdego żołnierza, który z pewnością na całe życie pozostanie jego pamięci.

„Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg”.

Przysięga wojskowa w Nysie

Słowa te wypowiedzą kolejni ochotnicy, chcący zasilić potencjał Polskiej Armii. Śmiałkowie już przechodzą 16 dniowe szkolenie podstawowe, aby w sobotę, 20 kwietnia 2024 r. złożyć uroczystą przysięgę wojskową w Nysie. W mieście trwają już przygotowania do tego wydarzenia. Punktualnie o godzinie 11:00 na średniowiecznym placu targowym, trzecim co do wielkości rynku Śląska żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej z dumą wypowiedzą słowa roty ślubowania. Ponad stu żołnierzy – ochotników 171 batalionu lekkiej piechoty na co dzień stacjonujący w Brzegu wzmocni potencjał obronny Brygady, a tym samym potencjał obronny Rzeczypospolitej Polskiej.

W programie uroczystości zaplanowano: defiladę wojskową, pokaz sprzętu, broni, oraz piknik wojskowy. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej prestiżowej imprezie wszystkich mieszkańców Nysy i nie tylko.

REDAKTOR: ŁUKASZ BRESSA

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper