Majówka w Nysie

W naszym mieście z okazji Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 maja odbędzie się wiele interesujących wydarzeń i uroczystości. Będzie to doskonała okazja do uczczenia polskiej flagi i konstytucji, a także do wspólnego świętowania i zabawy...

Warto zauważyć, że te wydarzenia odbywają się w czasie długiego weekendu, co daje mieszkańcom możliwość skorzystania z różnych atrakcji i spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. To doskonały moment, aby wyjść na świeże powietrze, cieszyć się wiosną i zrelaksować się po ciężkim tygodniu.

Zapewne wiele osób skorzysta z okazji i weźmie udział w tych wydarzeniach, tworząc wspomnienia i budując więzi społeczne. To doskonały sposób na integrację i wzmacnianie więzi międzyludzkich.

Nasza biało-czerwona

2 maja znów najważniejsza będzie nasza flaga. Biało-czerwone dumnie załopocą na wielu polskich domach, instytucjach i w naszych rękach. Dzień Flagi to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Obchodzimy je od 2004 r. 

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst

Pierwsza w Europie, druga na świecie

Dzień później czekają nas z kolei tradycyjne obchody Święta Konstytucji 3 maja - pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Uchwalona w 1791r. konstytucja była bardzo nowatorskim dokumentem jak na ówczesne czasy. Wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, znosiła wolną elekcję i liberum veto. Jej twórcami byli Król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj. Główne obchody święta Konstytucji odbędą się pod pomnikiem Patriotom Polskim.

 Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Majówka w Nysie z Food Truckami

To wydarzenie, które już na stałe wpisało się do kalendarza imprez w naszym mieście. I nie ma wątpliwości, że kolejna odsłona zlotu znów przyjemnie pobudzi nasze kubki smakowe. Po raz kolejny będziemy mieć do wyboru przepyszne jedzenie z różnych zakątków świata. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i młodzieży, dobrej muzyki i konkursów z nagrodami.

* Na co możecie liczyć odwiedzając nas?
* Przepyszne jedzenie z różnych zakątków świata
* Roll bary z piwem
* Konkursy z nagrodami
* Wspaniała atmosfera i dobra muzyka
* Strefa dla najmłodszych brzdąców i młodzieży
Przyznacie, że to całkiem dobre argumenty za tym, żeby dołączyć do wydarzenia? To jak? Widzimy się?


Kolejny zlot food trucków pod Halą Nysa

Park linowy nad Jeziorem Nyskim

Już 1 maja nad Jeziorem Nyskim  zacznie funkcjonować Marina Park – Rodzinny Park Rozrywki. To będzie jeden z hitów tegorocznego sezonu! Park linowy zbudowany z myślą o dzieciach, będzie doskonałym sposobem do aktywnego wypoczynku na Ośrodku AKWA Marina...

Równocześnie spółka AKWA buduje nowe całoroczne domki wypoczynkowe oraz salę konferencyjno-bankietową. Przy plaży do dyspozycji wypoczywających będzie dostępnych kilka beach barów, a w lecie miasteczko siatkarskie KS Beach Volley Nysa. Będą koncerty, stand-upy, wyścigów skuterów i możliwość trenowania sportów wodnych, a nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów będą czuwać ratownicy WOPR Nysa. 

Oprócz parku linowego będzie można dodatkowo skorzystać z:

  • Snowtubingu
  • Mini Golfa
  • Parku Dmuchańców (od wakacji)  

Godziny otwarcia: ️maj – czerwiec: w każdy weekend, 11:00-20:00 Wakacje: codziennie, 11:00-20:00  

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper