Jubileuszowa wystawa "Absolwenci Carolinum - 400 lat"

Wystawa jubileuszowa Absolwenci Carolinum – 400 lat organizowana jest z okazji obchodów 400-lecia powołania najstarszej jezuickiej szkoły na Śląsku. To okazja do świętowania nie tylko jej bogatej historii, ale także pokazania dokonań twórczych wybranych absolwentów. Wernisaż 2 maja o godzinie 18...

400-lecie Carolinum

Ekspozycja ma celu przybliżyć dzieje dawnego kolegium jezuickiego w Nysie poprzez zachowane przedmioty – różnegoodzaju przyrządy naukowe, elementy rzemiosła artystycznego, fotografie, grafiki, obrazy oraz starodruki pochodzące z dawnego księgozbioru biblioteki „Carolinum”.

Część historyczna zostanie skonfrontowana z dokonaniami twórczymi dwudziestu absolwentów ostatnich 40 lat obejmując malarstwo, rzeźbę, fotografię i projektowanie graficzne.

Wystawa będzie dostępna od 12.04, uroczysty wernisaż odbędzie się 2 maja o godz. 18.00 w Muzeum Powiatowym w Nysie w ramach Zjazdu Absolwentów I Liceum „Carolinum” w Nysie. Wystawa zakończy się 19 maja 2024 r.

Kuratorem wystawy jest Ewelina Kwiatkowska.

Wystawa jubileuszowa 	 Absolwenci Carolinum – 400 lat	  zorganizowana z okazji obchodów 400 lecia  powołania najstarszej jezuickiej szkoły

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper