Jarmark św. Rity w Głębinowie 19 maja

Jarmark św. Rity „Od pszczół do róż” w Głębinowie odbędzie się 19 maja w godzinach 12-16...

W trakcie Jarmarku będzie można odwiedzić kościółek św. Rity, w którym znajduje się relikwia świętej. Jest to miejsce pielgrzymek dla wielu osób, które modlą się o jej wstawiennictwo w trudnych sytuacjach. Niewielki kościółek, który przeszedł wiele remontów w ostatnich latach, jest miejscem, gdzie kult świętej Rity mocno się rozwija.

Podczas imprezy będzie okazja do wzięcia udziału w nieodpłatnych warsztatach kulinarnych z pieczenia ziemniaków, dekorowania pączków z różą oraz zdobienia pierników, a ponadto odbędzie się jarmark produktów lokalnych, w którym wezmą udział nasi certyfikowani wystawcy. Organizatorem wydarzenia jest Nyskie Księstwo Jezior i Gór.

W ramach Jarmarku św. Rity „Od pszczół do róż” realizowana będzie operacja pn. „Warsztaty kulinarne w Nyskim Księstwie Jezior i Gór” współfinansowana ze środków otrzymanych od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, z tytułu wniosku o wykonanie zadania publicznego w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, pn. „Opolskie ze smakiem” i objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Głębinowa i wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Podczas Jarmarku będzie można zakupić lokalne produkty, uczestniczyć w warsztatach i pokazach, oraz doświadczyć atmosfery religijnego i kulturalnego święta. Serdecznie zapraszamy!

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „19-22 2024 uroczystości odpustowe ku czci 9.30 Msza święta 11.00 Msza święta 15.00 Duchowe przygotowanie do uroczystej liturgii 16.00 Msza święta odpustowa pod przewodnictwem Kopca odpustowa. Mszę składają świadectwa już, w niedzielę. pobliżu 22. maja, naszym sprawowane jest głowna Msza święta które Liturgia rozpocznie Rity przez nią task. dlatego należy wypadek zmiennych relikwiami figurą św. Rity. zostaną kwiaty przy sanktuarium, Uroczystości odpustowej towarzyszy jarmark pszczoł rganizowany przez Lokalna Grupę Działania „Nyskie Księstwoje rozpoczyna Jarmark 16.00 Adoracja Sakramentu 18.00 Nabożeństwo ku czci św. Rity połączone: polecaniem intencji modlitewnych 19.00 Msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Na zakończenie liturgii odbędzie obrzęd”

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper