Gimnastycy z Nysy nie zawiedli

Imponującą pulą medali mogą się poszczycić zawodnicy Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego ? zdobyli je w czasie Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w Gimnastyce Sportowej, które odbywały się w Zabrzu w dniach 28.04?01.05.2016 r.

W zawodach POL-GYM ? Festiwal Sportów Gimnastycznych brali udział również przedstawiciele innych sportów gimnastycznych takich jak akrobatyka sportowa, gimnastyka artystyczna, skoki na trampolinie i skoki na ścieżce akrobatycznej.

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Nysie wywalczyli na arenie w Zabrzu 7  medali: dwa srebrne i pięć brązowych.

image

Gwiazdami nyskiej ekipy byli: Patryk Siamro, który zdobył 2 srebrne i 2 brązowe medale w wieloboju i finałach ćwiczeń na kółkach, w skoku i w ćwiczeniach na poręczach;  Filip Wroński - który wywalczył dwa brązowe medale w finałach na kółkach i w ćwiczeniach na koniu z łękami; w tej ostatniej konkurencji podzielił się miejscem na podium ze swoim kolegą klubowym - Karolem Kuglarzem, a Szymon Polaczy zajął wysoką punktowaną 5. lokatę na tym przyrządzie.

W konkurencji dziewcząt, gdzie poziom był równie wysoki, najlepiej zaprezentowała się Natalia Mrozek - zajmując dobre 15. miejsce w wieloboju gimnastycznym juniorek. Trenerami medalistów są Mariusz Wroński i Bogusław Budzeń.