Kolejne nasadzenia drzew w gminie Nysa

Wydział Rozwoju Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Nysie zakończył nasadzenia drzew na terenach miasta i gminy Nysa. Posadzonych zostało 81 szt. dużych drzew na terenie Parku Miejskiego, ul. Bielawskiej, Kruczkowskiego......

Posadzonych zostało 81 szt. dużych drzew na terenie Parku Miejskiego, w rejonach ul. Bielawskiej, Kruczkowskiego, tzw. Alei Dębowej przy ul. Saperskiej, we wsi Siestrzechowice oraz w Kubicach.

Nasadzenia zostały wykonane w miejscach powstałych ubytków po drzewach usuniętych, jak również uzupełniono cenne przyrodniczo aleje we wsi Siestrzechowice, w Kubicach i tzw. Aleję Dębową przy ul. Saperskiej w Nysie. Systematyczne prace nasadzeniowe drzew przeprowadzane przez Urząd Miejski w Nysie wzbogacają bioróżnorodność środowiska. Jest to jeden z realizowanych celów ochrony przyrody.

image

 Drzewa w środowisku miejskim spełniają bardzo ważną rolę. Pomagają ochłodzić i odświeżyć powietrze, wiążą dwutlenek węgla i wytwarzają tlen. Liście drzew zatrzymują kurz, pomagają usuwać z atmosfery toksyczne substancje oraz chronią przed hałasem miejskim.

Największym zagrożeniem nowo nasadzonych drzew są akty wandalizmu. Drzewa są łamane, uszkadzane pnie. Do drzew przywiązywane są zwierzęta, które niszczą korę powodując ich obumarcie.image

image

Przy ulicy Bielawskiej w Nysie planowana jest w najbliższym czasie rewitalizacja terenu.  

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

 Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper