Cały świat działa na rzecz czystszego środowiska! Dzień Ziemi już dzisiaj

22 kwietnia w Polsce organizowane są obchody Dnia Ziemi. Nysa także uczestniczy w tej światowej akcji, której celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród ludzi...

Na świecie Dzień Ziemi znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi jest największym świętem ekologicznym obchodzonym od 1970 roku. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 roku.

W Polsce akcja najczęściej skupia się przede wszystkim na problemie śmiecenia i ponownym odzysku cennych surowców. Tego dnia wiele organizacji ekologicznych, władz miast czy placówek edukacyjnych organizuje imprezy plenerowe mające na celu promowanie prośrodowiskowych zachowań.

 

Także Nysa przgotowana jest do promowania proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

 image

  image
  image

 image

Przy ul. Krzywoustego w Nysie utworzono stoisko informacyjno-edukacyjne. Celem stoiska jest zapoznanie mieszkańców z zasadami gospodarki odpadami komunalnymi, jak również funkcjonowaniem Regionalnego Centrum Gospodarki Odpadami – Nysa w Domaszkowicach. Dla najmłodszych zorganizowane zostały zajęcia w formie gier i zabaw edukacyjnych w celu ukształtowania pozytywnych nawyków z zakresu szeroko rozumianej ochrony środowiska. Dla wszystkich dzieci, które wzięły aktywny udział w grach i zabawach przygotowano słodki upominek.

 image

  image
  image

 image

 Zadanie realizowana jest w ramach projektu „Zielona Nysa – kampania proekologiczna” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Wydział Komunikacji SpołecznejUrząd Miejski w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper