AZS PWSZ SOS NYSA na podium

W dniach 18-20.01.2019 w Kędzierzynie Koźlu odbył się międzynarodowy turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców rocznika 2003 i młodszych ?KOZIOŁEK?. Wśród najlepszych drużyn z kraju w turnieju udział wzięli zawodnicy AZS PWSZ SOS Nysa....

W pierwszym meczu Nysa mierzyła się z drugim zespołem z Kędzierzyna ? Koźla i odniosła łatwe zwycięstwo 2:0 (14, 16). Drugim przeciwnikiem byli rówieśnicy z Metro Warszawa. Był to mecz, który miał bardzo duże znaczenie w układzie tabeli końcowej. Podopieczni Marcina Dykty zagrali bardzo dobre spotkanie i zwyciężyli w dwóch setach 2:0 (19, 22). Trzecim przeciwnikiem w grupie byli zawodnicy Krosna Odrzańskiego. Wygrana 2:1 (15, -23, 7) pozwoliła na zajęcia pierwszego miejsca.

AZS PWSZ SOS NYSA na podium - Aktualno[ci

W ćwierćfinale turnieju AZS PWSZ SOS Nysa trafił na kolegów z Chrobrego Głogów i tym razem bez problemów poradził sobie w dwóch setach 2:0 (20, 16).  Zespół z Nysy dotarł do półfinału, gdzie czekał juz odwieczny rywal, Zaksa Kędzierzyn Koźle. Mecz był bardzo emocjonujący i wyczerpujący dla obu drużyn. Nysa przegrała pierwszego seta, ale w drugim to nasi zawodnicy cieszyli się ze zwycięstwa. O końcowym wyniku decydował tie break, w którym raz po raz zmieniało się prowadzenie, przy stanie 8:7 dla Kędzierzyna nasz zespół zanotował kilka punktów z rzędu i wynik na tablicy zrobił się korzystny dla Nysy ? 11:9. W tym momencie trener Zaksy poprosił o czas. Po przerwie niesieni olbrzymim dopingiem gospodarze zdobyli 6 punktów z rzędu i to oni cieszyli się z awansu do finału.

Naszej drużynie pozostał mecz o trzecie miejsce z RESOVIĄ Rzeszów. Po kolejnym bardzo zaciętym spotkaniu Nysa zwyciężyła 2:1 (18,-19, 16) i tym samym mogła cieszyć się z trzeciego miejsca w całym turnieju. Warto dodać, że najlepszym atakującym turnieju został zawodnik AZS PWSZ SOS NYSA ? Jakub Szafrański, a najlepszym zawodnikiem naszej drużyny wybrano Mateusza Janika.