Zwycięstwa Stali i Polonii!

Nasi sportowcy nie zwalniają tempa. W weekend nasi piłkarze i siatkarze zgarnęli komplet punktów. Polonia pokonała Skalnik Gracze 1:0, natomiast Stal wygrała gładko z drużyną ze Spały bez straty seta.  ...

Zarówno nasi piłkarze, jak i siatkarze w sobotę grali przed własną publicznością. I doskonale wykorzystali atut własnego boiska. Polonia rywalizująca ze Skalnikiem Gracze bardzo szybko objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu. W 4 minucie na listę strzelców wpisał się Paweł Lepak, któremu asystował Alan Majerski. Jak się okazało, był to jedyny gol w tym spotkaniu, który w ostatecznym rozrachunku pozwolił naszej drużynie zainkasować trzy punkty. Podopieczni Tomasza Raka wciąż są na drugim miejscu w IV-ligowej tabeli. Warto dodać, że nasi piłkarze skorzystali już z szatni w nowej hali.

Wkrótce z obiektu przy ul. Sudeckiej będą korzystać także siatkarze Stali Nysa. W sobotę nasi sportowcy dali prawdziwą lekcję siatkówki ekipie ze Spały. Nasz zespół uporał się z rywalem w niespełna godzinę. Stal mogła mieć obawy przed tym spotkaniem. Jednak nie ze względu na klasę rywala, a kontuzje podstawowych graczy. Problemy dotyczyły zwłaszcza przyjęcia. W tym meczu Piotr Łuka nie mógł skorzystać m.in. z Dawida Bułkowskiego i Michała Makowskiego. Jednak braki kadrowe nie odbiły się na grze nyskiej ekipy. Stalowcy zwyciężyli pewnie - w pierwszych dwóch setach wręcz demolując rywala. Dzieła zniszczenia dopełnili w trzeciej partii, wygrywając do 19 i pewnie zdobywając komplet punktów.

image

Kolejne spotkania nasze drużyny rozegrają w Święto Niepodległości. 11 listopada Polonia pojedzie do Namysłowa, by zmierzyć sie z miejscowym Startem, zaś Stal znów zagra u siebie. Tym razem podopieczni Piotra Łuki podejmą TSV Sanok.

Wyniki sobotnich spotkań

Stal Nysa - SMS Spała 3-0 (11, 12, 19)

Polonia Nysa - Skalnik Gracze 1-0, Bramka: 4' Paweł Lepak (asysta Alan Majerski)