Wspieramy naszych paraolimpijczyków

Powiat Nyski ma swoich przedstawicieli podczas tegorocznej Paraolimpiady w Tokio!...

Dziś, Damian Nowakowski, wicestarosta nyski i Joanna Burska - członek zarządu powiatu nyskiego spotkali się z Barbarą Bieganowską-Zając, wybitną polską, biegaczką paraolimpijką z Sydney, Londynu i Rio de Janerio, a to wszystko tuż przed jej wyjazdem na czwarte w karierze Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio

Zarząd Powiatu pogratulował jej osiągnięć sportowych oraz życzył dalszych sukcesów zawodowych i prywatnych, a także zapowiedział wsparcie dla biegaczki, która jest przecież dumą naszego powiatu.

Barbara Bieganowska (znana również wcześniej pod nazwiskiem Niewiedział) jest dwukrotną mistrzynią paraolimpijską i specjalistką w biegach długodystansowych.

Wspieramy paraolimpijczyków!  - Starostwo Powiatowe w Nysie

Swoje złote medale na najważniejszej imprezie dla parasportowców zdobyła w biegu na 800 metrów podczas igrzysk w Sydney w 2000 roku i w biegu na 1500 metrów w 2012 roku w Londynie. Z zawodów tej rangi ma również brązowy medal, który zdobyła w Rio de Janeiro w 2016 na dystansie 400 m. Na przestrzeni swojej długoletniej kariery Barbara Bieganowska zdobyła również 7 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy medal paralekkoatletycznych mistrzostw świata, oraz wielokrotnie stawała na podium mistrzostw Europy i innych zawodów międzynarodowej oraz mistrzostw Polski.

Jej motto życiowe to: Nigdy się nie poddawać. Na co dzień trenuje w Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie pod okiem trenera Mariusza Żabińskiego.

Pani Barbaro dziękujemy za cudowne spotkanie i trzymamy za Panią kciuki!???