Wspaniały rok nyskich gimnastyków

Po wielu sukcesach i zdobyczach medalowych, Nyskie Towarzystwo Gimnastyczne zostawiło sobie na deser Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek. Tym razem najmłodsze gimnastyczki pokazały swój kunszt sportowy i wywalczyły aż 10 medali w rywalizacji klubów Polski południowej...

W pierwszej rywalizacji czyli wieloboju gimnastycznym trzy zawodniczki NTG Nysa znalazły się w ścisłej ósemce zawodów. Złoty medal zdobyłaWiktoria Worek drugą v-ce Mistrzynią została najmłodsza zawodniczka zawodów Nina Jaseniuk. Na 6 miejscu uplasowała się Laura Prymicz. Sam wielobój wywołał wiele emocji i zaostrzył apetyty na finały na poszczególnych przyrządach.

Rywalizacja w finałach rozpoczęła się rewelacyjnie już na pierwszym przyrządzie ? w skoku zwyciężyły ex aequo Laura Prymicz i Wiktoria Worek, a brązowy medal zdobyła Julia Zielińska. Na równoważni na najniższym stopniu podium uplasowały się aż 3 zawodniczki z Nysy: Nina Jaseniuk, Julia Zielińska i Julia Kołodziej. Na kończącym rywalizację przyrządzie ? ćwiczeniach wolnych Nysanki pokazały cały swój kunszt sportowy i nie dały swoim koleżankom z innych klubów szans. Pierwsze miejsce zajęły  ex aequo Wiktoria Worek i Nina Jaseniuk, a trzecie Laura Prymicz i Oliwia Stojanowska.

Bardzo dobrze zaprezentowały się również pozostałe zawodniczki, którym nie udało się zdobyć miejsc medalowych ale zajmowały punktowane miejsca. To:

Jakubowska Nina, Chwalczuk Maja, Ogórek Lena, Bargiel Liliana, Kuczma Emilia,Calów Hanna, Paściak Lena, Roezner Sara, Lewińska Klara.

W sezonie 2020 zawodnicy Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego zdobyli aż 43 medale.

W klasyfikacji medalowej NTG Nysa jest na pierwszym miejscu w województwie opolskim!

W systemie sportu młodzieżowego, którego klasyfikację prowadzi Ministerstwo Sportu gimnastycy zdobyli 256,66 pkt. i plasują się na 69 miejscu na 3712 klubów sklasyfikowanych w Polsce w 2020 roku, co pozwoliło uzyskać najlepszy w historii wynik wśród nyskich klubów.

na zdjęciu nyscy gimnastycy

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom, zawodnikom i trenerom.

-Dziękujemy Panu Burmistrzowi Kordianowi KolbiarzowiAnatolowi Bukała, Paniom Katarzynie Kłakowicz, Małgorzacie Wawrzkowicz, Panu Dyrektorowi szkoły podstawowej z oddziałami mistrzostwa sportowego Ryszardowi Łobodzie oraz Prezesowi NTG Nysa Lesławowi Świerczkowi za wsparcie i pomoc w dążeniu do realizacji marzeń i celów sportowych w trudnym dla sportu roku. ? NTG Nysa.