Stal i Polonia znów z kompletem punktów!

W Święto Niepodległości nasze drużyny nie miały wolnego. Stal podejmowała u siebie zespół TSV Sanok, zaś Polonia pojechała do Namysłowa, by zmierzyć się z miejscowym Startem. Obie nyskie ekipy ze starć wyszły zwycięsko!...

Jak sportowcy mogą najlepiej uczcić 11 listopada? Oczywiście zwycięstwem! Tak też było w minioną sobotę w przypadku naszych siatkarzy i piłkarzy. Stalowcy po dwóch łatwych wygranych (w lidze i Pucharze Polski) znów znakomicie rozpoczęli spotkanie i wszystko wskazywało na to, że łatwo wygrają bez straty seta. Nasi siatkarze dobrą zagrywką odrzucili od siatki rywali z Sanoka i w pełni kontrolowali przebieg meczu w pierwszych dwóch partiach. Goście jednak nie zamierzali tanio sprzedać skóry i przejęli inicjatywę w trzecim secie. Stal zerwała się do odrabiania strat, jednak ta partia padła łupem przyjezdnych. Ośmieleni wygraną goście zaczęli grać odważniej i na początku czwartej odsłony uzyskali kilkupunktową przewagę. Nasi siatkarze szybko jednak wybili rywalom z głowy myśl o tie-breaku. Podopieczni Piotra Łuki poprawili grę w przyjęciu, co szybko dało oczekiwane rezultaty. W końcówce Stal nie wypuściła już zwycięstwa z rąk i zgarnęła kolejny komplet punktów.

image

Komplet oczek powędrował także do nyskich piłkarzy. Po emocjonującym meczu Poloniści wygrali w Namysłowie z broniącym się przed spadkiem Startem. W pierwszej połowie meczu zarówno gospodarze, jak i nasi piłkarze mieli po kilka okazji do zdobycia gola. Najbliżej strzelenia bramki w nyskiej ekipie był Paweł Lepak. Ostatecznie jednak piłka nie wpadła do siatki i zawodnicy schodzili do szatni z wynikiem bezbramkowym. Co się jednak odwlecze to nie uciecze. W drugiej odsłonie nasz napastnik był już bardziej skuteczny i po rzucie rożnym zdobył gola uderzeniem głową. Wtedy Polonia prowadziła już 2:0. Kilka minut wcześniej na listę strzelców wpisał się bowiem Rafał Bobiński. Warto dodać, ze ten sam zawodnik zanotował także asystę przy golu Pawła Lepaka. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie, mimo kilku szans gospodarzy. Polonia zdobywając trzy punkty umocniła się na pozycji wicelidera tabeli IV ligi.

Kolejne mecze nyskich ekip już w najbliższy weekend. Stal powalczy o pierwszoligowe punkty w Wałbrzychu, zaś Polonia podejmie u siebie zespół Piast Strzelce Opolskie.

Wyniki sobotnich spotkań

Stal Nysa - TSV Sanok 3-1 (20, 15, -18, 18)

Start Namysłów - Polonia Nysa 0-2, Bramki : 59' Rafał Bobiński (asysta Marcin Ściański), Paweł Lepak (asysta Rafał Bobiński)