Niszczejąca i szpecąca centrum miasta stara rzeźnia jest w posiadanie firmy Adamietz ze Strzelec Opolskich. Budynek ma zupełnie zmienić swoje oblicze i zaczyna tętnić życiem. Umiejscowiony na jej terenie Książęcy Browar Nysa rusza...
Remont starej rzeźni
Projekt obejmuje przebudowę i rozbudowę budynku hali produkcyjnej na browar, pojawi się część biurowo-konferencyjna i gastronomiczna.
Nasz BROWAR wkrótce rusza!
- W budynkach „starej rzeźni” trwa kompleksowy remont prowadzony przez właściciela czyli firmę ADAMIETZ!
- Część w której powstaje Książęcy Browar Nysa jest już prawie gotowa!
- W pozostałych budynkach powstanie hotel i restauracja!
Jak informują przedstawiciele spółki Adamietz, rozpoczęła ona w 2023 roku przebudowę głównie wschodniej część kompleksu, czyli tę od strony torów. Projekt ten został pozytywnie zaopiniowany przez Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Przebudowywany obiekt hali produkcyjnej mieści pomieszczenia produkcyjne, administracji browaru oraz pomieszczenia dostępne dla klientów i gości takie jak: sale degustacyjne, sala konferencyjna oraz pijalnia. Obiekt zaprojektowano w taki sposób, aby był dostosowany do krajobrazu i otaczającej zabudowy industrialnej.
"Teren byłej rzeźni był do niedawna jednym z najbrzydszych w Nysie. Teraz to się zmienia! W wyremontowanym kompleksie powstanie hotel (inwestor prowadzi już kilka hoteli w tym Hotel Hugo w Kędzierzynie-Koźlu), restauracja, centrum konferencyjne i browar. Firma Adamietz jest obecna w Nysie od kilku lat. ADAMIETZ zbudował Galerię Dekada i obecnie buduje część dróg na byłym poligonie. Bardzo dziękuję szefowi Firmy Adamietz, Panu Rajmundowi i jego ludziom za inwestowanie w Nysie" mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.
Tak było przed remontem!
Rzeźnia została zbudowana w 1891 roku. Prowadzono tam działalność do 2008 roku. Od tego czasu budynek z każdym rokiem niszczał. A w ostatnich latach było o nim głośno głównie za sprawą wybuchających tam często pożarów. W 2014 roku kupił go nyski przedsiębiorca, jednak już po roku ogłosił upadłość. Wszystkie budynki znajdujące się na terenie rzeźni są w kiepskim stanie technicznym. Cały obiekt podlega ochronie konserwatora zabytków.