Przełamanie Stali Nysa

Stal Nysa mimo plagi kontuzji wygrała pierwszy mecz w nowej hali! Po prawdziwym thrillerze podopieczni Piotra Łuki pokonali KPS Siedlce 3:1....

Mecz był grą nerwów, którą lepiej znieśli gospodarze, wspierani przez niemal komplet publiczności, gorąco dopingującej swoich ulubieńców. Niezwykle emocjonująca była zwłaszcza koncówka czwartego seta, w którym nasza drużyna pokazała charakter i mentalność sportowych wojowników.

To był prawdziwy siatkarski horror, który mógł przyprawić o palpitację serca nawet najbardziej wytrwałych fanów nyskiej drużyny. Przy wspaniałym dopingu kibiców, którzy znów szczelnie wypełnili halę, Stalowcy przełamali się i odnieśli jakże wyczekiwane zwycięstwo. A łatwo nie było. Stal grała w spotkaniu z Siedlcami chimerycznie, przeplatając bardzo dobre okresy gry ze słabszymi. Tak było zwłaszcza w drugim i czwartym secie. Po zwycięstwie w pierwszej partii Nysanie w drugiej odsłonie prowadzili bardzo wysoko, by nagle zacząć seryjnie tracić punkty i przegrać tego seta. Taką huśtawkę nastrojów przeżyliśmy tez w czwartej odsłonie.

Tym razem to goście osiągnęli znaczącą przewagę i kiedy wydawało się, że o wyniku zadecyduje tie-break, Stal przypuściła niemal ułańską szarże w pogoni za punktami. A co najważniejsze - skuteczną. Nasi siatkarze dogonili rywali w decydującym momencie czwartej partii i dzięki znakomitej grze blokiem zgarnęli komplet punktów, wprawiając w ekstazę swoich fanów, nie szczędzących w tym meczu gardeł dla drużyny. - To był horror z happy endem. Chyba mało kto wierzył,  że czwartego seta da się wyciągnąć z wyniku 13-20, ale udało się. - podsumował trener Stali Piotr Łuka.

- Te punkty są niezmiernie ważne ze względu na sytuację w tabeli. Myślę, że dzisiejsza pierwsza wygrana w nowej hali uskrzydli nas i zmotywuje do jeszcze większej walki. Dodajmy, że MVP tego spotkania wybrany został Łukasz Owczarz. Kolejny mecz Stali już w najbliższą sobotę. Zagramy na wyjeździe z SMS Spała.