Mistrzyni olimpijska z wizytą w Starostwie Powiatowym

W Starostwie Powiatowym w Nysie, 12 października, gościła złota medalistka olimpijska Barbara Bieganowska-Zając. Zarząd Powiatu pogratulował Mistrzyni znakomitego wyniku na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio oraz życzył kolejnych wspaniałych sukcesów...

Podczas spotkania, zawarta została również umowa, dzięki której nasza Złota Basia poprowadzi zajęcia wychowania fizycznego z uczniami ze szkół prowadzonych przez Powiat Nyski oraz w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Naszym celem jest pokazanie, że zajęcia wychowania fizycznego są nie tylko korzystne ze względów zdrowotnych i bardzo potrzebne, ale również mogą być fajne i przyjemne. Pani Basia przykładem własnego życia i własnych doświadczeń, zachęci młodzież do podjęcia aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Mistrzyni olimpijska z wizyt w Starostwie Powiatowym

Przypomnijmy, Barbara Bieganowska-Zając została mistrzynią paraolimpijską w biegu na 1500 metrów podczas Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020. Dla naszej Mistrzyni to było czwarte złoto paraolimpijskie. Na przestrzeni swojej długoletniej kariery Barbara Bieganowska zdobyła również 7 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy medal paralekkoatletycznych mistrzostw świata, oraz wielokrotnie stawała na podium mistrzostw Europy i innych zawodów międzynarodowych oraz mistrzostw Polski.

Barbara Bieganowska-Zając została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.