Pięć medali nyskich gimnastyków

Pięć brązowych medali zdobyli nyscy gimnastycy startujący na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w dniach  22-24.05.2015 r.  w Szczecinie. Wszyscy nasi gimnastycy pierwszy raz startowali w kategorii juniorów, czyli w tzw. klasie I.

Filip Wroński zajmując 5. miejsce w wieloboju gimnastycznym w finałach na przyrządach zdobył 3 brązowe medale – w finale ćwiczeń na koniu z łękami, w ćwiczeniach na poręczach i w finale ćwiczeń na drążku. Filip w czasie swojego startu reprezentował Polskę w czwórmeczu Polska-Czechy-Niemcy-Austria. W tej punktacji nasza reprezentacja zajęła 3. miejsce.

image

Również bardzo dobrze wypadły koleżanki klubowe Filipa. Aleksandra Orzeszek wywalczyła brązowy medal w finale ćwiczeń wolnych i Natalia Mrozek  również brązowy medal w finale ćwiczeń na równoważni.  Punktowane miejsca w finałach zajęli również Karol Kuglarz – 4. miejsce w finale ćwiczeń na kółkach, 7. miejsce w finale na koniu z łękami i 8. w finale ćwiczeń wolnych, a Gracjan Wilk w finale ćwiczeń na kółkach uplasował się na 7. miejscu.  Tak więc był to bardzo udany start naszych gimnastyków – wszyscy to uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Nysie.