Kolejna ekologiczna akcja Gminy Nysa

Gmina Nysa przekazała ziarna słonecznika do gminnych placówek oświatowych. Worki trafiły do wszystkich szkół podstawowych i przedszkoli. Dzieci w okresie zimowym będą dokarmiać słonecznikiem ptaki.

? Gmina na działce w pobliżu Castoramy zasiała słoneczniki, który cieszyły nasze oczy kwiatami, ale ponieważ słonecznik z natury swojej ma tak, że po kwiatach pojawiają się nasiona i ziarna, to udało nam się z tej naszej ekologicznej uprawy zebrać ponad 30 worków z ziarnami słonecznika ? mówi Robert Giblak, Naczelnik Wydziału Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Nysie.

Worki następnie zostały przekazane gminnym placówkom oświatowym. My byliśmy dzisiaj z kamerą w Szkole Podstawowej nr 3. Dla dzieci akcje ekologiczne to nie pierwszyzna, placówka mocno dba bowiem o ich świadomość ekologiczną, organizując rozmaite wydarzenia w roku szkolnym. Młodzi ludzie od razu złapali za worki, by wsypać choć małą garść słonecznika do karmników dla skrzydlatych przyjaciół.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Gmina Nysa rozdawała placówkom oświatowym karmniki. Tegoroczna akcja to więc kontynuacja tej zapoczątkowanej w 2021r.

? Jest to kolejna nasza akcja ekologiczna. Przypomnę, że siejemy m.in. łąki kwietne czy sadzimy razem z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy drzewa ? dodaje Robert Giblak.

Kolejna ekologiczna akcja Gminy Nysa Kolejna ekologiczna akcja Gminy Nysa Kolejna ekologiczna akcja Gminy Nysa Kolejna ekologiczna akcja Gminy Nysa Kolejna ekologiczna akcja Gminy Nysa Kolejna ekologiczna akcja Gminy Nysa Kolejna ekologiczna akcja Gminy Nysa

 

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper