Dziewięć medali Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce

W środę, 4 czerwca 2014 roku w Opolu rozegrano Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Ładna pogoda sprzyjała młodym adeptom ?królowej sportu?, którzy  osiągnęli  kilka bardzo dobrych wyników.

Reprezentacje szkół podstawowych z naszej gminy wystartowały bardzo  udanie zdobywając 9 medali mistrzostw.

1. miejsce, złote medale i tytuł Mistrzów Województwa wywalczyła sztafeta SP1 4x100 metrów dziewcząt w składzie:

1. Zuzanna Żukowska
  2. Marta Ligocka
  3. Ala Zaklukiewicz
  4. Julia Makówka

Wynik: 55.86.

1. miejsce, złoty medal i tytuł Mistrza Województwa zdobył reprezentant SP1, Jakub Hołuj w biegu na 100 metrów przez płotki. Wynik: 17,67.

2. miejsce zajęła reprezentantka SP1, Marta Ligocka w biegu na 100 metrów. Wynik: 13,68.

2. miejsce zajął reprezentant SP10, Bartosz Amrogowicz w biegu na 1000 metrów. Wynik: 3:08,62.

2. miejsce wywalczył reprezentujący SP10 Konrad Gruszka w skoku w dal. Wynik: 5,19.

3. miejsce wywalczyła reprezentantka SP1,  Julia Makówka w skoku w dal. Wynik: 4,25.

3. miejsce zajęła Marta Ligocka( SP1), w biegu na 300 metrów. Wynik: 47,42.

3. miejsce zajął reprezentant SP5, Kamil Jamborowicz w rzucie piłeczką palantową. Wynik: 64m.

3. miejsce zajęła sztafeta 4x100 metrów chłopców z SP10. Wynik: 54,82.

Pozostali nasi reprezentanci zajmowali czołowe miejsca w swoich konkurencjach:

4. miejsce w biegu na 80 metrów przez płotki zajęła Nicola Struzik SP1. Wynik: 15.05.

4. miejsce w biegu na 500 metrów zajął Kamil Jamborowicz z SP5. Wynik: 1:20,83.

5. miejsce w biegu na 600 metrów wywalczyła Ala Zaklukiewicz SP1. Wynik: 1:56,76.

5. miejsce zajęła sztafeta 4x100 metrów chłopców SP1, w składzie: Kacper Majchrzak, Kuba Hołuj, Kuba Wandzel, Paweł Jaeckel. Wynik: 55,24.

6. miejsce zajęła Ola Małachowska SP1 w biegu na 600 metrów. Wynik: 1:57,17.

10 miejsce ? Jakub Hołuj SP1  w biegu na 500 metrów. Wynik: 1:28,12.

11. miejsce ? Nicola Struzik SP1 w skoku w dal. Wynik: 3,73.

15. miejsce ? Jan Krakowski SP10 w biegu na 500m. Wynik: 1:30,64.

16. miejsce ? Zuzanna Żukowska SP1 w biegu na 100 metrów. Wynik: 15.02.

16. miejsce ? Wiktoria Wilczek SP Biała Nyska w pchnięciu kulą. Wynik: 6,56.

16. miejsce ? Marcin Zielenicki SP Koperniki w pchnięciu kulą. Wynik: 7,52.

image

Sztafeta 4x100m SP1 MW Opole, 4.06.2014 - 1. miejsce

image

Marta Ligocka MW Opole 4.06.2014 100m - 2. miejsce

image

Reprezentacja SP1 MW Opole

Wszystkim zawodnikom gratulujemy  medali, wyników i zajętych miejsc. Sztafecie dziewcząt życzymy sukcesów na Finale Międzynarodowym i  Ogólnopolskim Vena Sport, który 15 czerwca rozegrany zostanie w Łodzi.