Drużyna ZSiPO w Nysie mistrzem województwa opolskiego w piłce siatkowej chłopców

W piątek, 22 marca, uczniowie ZSiPO w Nysie na bardzo trudnym i głośnym terenie w Kędzierzynie Koźlu zdobyli tytuł mistrzów województwa opolskiego w piłce siatkowej chłopców. Licealiada 2024!!!

Pokonali kolejno: 2:1 zespół z Praszki oraz 2:0 oba zespoły z Kędzierzyna Koźla - ZSTiO Kędzierzyn Koźle oraz II LO Kędzierzyn Koźle,  które było gospodarzem Licealiady.

Wszyscy zawodnicy, którzy reprezentowali ZSiPO (Rolnik) zagrali bardzo udane zawody sportowe.  Po kontuzji powrócił Jakub Olejniczak, na ataku świetny turniej rozegrał Filip Łuczak, którego wspierał Kajetan Żarów.

Przyjmujący Jakub Hubiak, Bartosz Kokoszko i Remigiusz Strajch zadbali o dobre przyjęcie. Wspierał ich w przyjeciu libero Jakub Majchrzak i Kuba Olejniczak, który w meczu finałowym wystąpił z powodzeniem na pozycji przyjmującego.

Bardzo dobre zawody rozegrali nasi środkowi - Kajetan Jaroń, Maciej Hoszman zmagał się z chorobą, ale jak zwykle stanął na wysokości zadania. Pomagał im najbardziej doświadczony środkowy Szymon Hasiak.

Całością kierowali Igor Misiek i MVP całego turnieju Łukasz Kaszowski - "Sanchez ".

Trenerem zespołu jest Bartłomiej Dykta, którego w turnieju finałowym wspierał opiekun grupy I mentor Grzegorz Błauciak.