Dni Nysy 2016 na sportowo

Dni Nysy wykraczają szeroko poza zabawę z gwiazdami na Stadionie Miejskim. Jak co roku wśród licznych imprez towarzyszących dominowały turnieje i rozgrywki sportowe....

Jedną z najliczniej reprezentowanych dyscyplin sportowych była koszykówka. Dwa dni zmagań na ulicy przed Biblioteką Miejską przyniosło zwolennikom i kibicom tego sportu sporo emocji. W kategorii OPEN wygrała ekipa "Kraken KRU" przed "zDolny Śląsk". W starciu o trzecie miejsce drużyna "Chłopaki z MKSu" pokonała "Targay Bala".

image image image

Sztafety rywalizowały wokół Rynku

20 maja na Rynku w Nysie odbyły się Międzynarodowe Biegi Sztafetowe z udziałem naszych przyjaciół z Śumperka. Na starcie stanęły 33 drużyny  - 17 dziewcząt i 16 chłopców. Organizatorem zawodów był Nyski Szkolny Związek Sportowy przy współpracy z Urzędem Miejskim w Nysie. Sędzią głównym zawodów był Koordynator Sportu Szkolnego - Roman Niewiadomski. Rywalizacja była bardzo zacięta i przebiegła w sportowej atmosferze. Kolejność sztafet zmieniała się do ostatniej zmiany, a o wynikach decydowały ostatnie metry. Najlepsi otrzymali medale i puchary.

DZIEWCZĘTA

1. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych  Nysa (Rolnik)
  2. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nysa (Carolinum)
  3. Diecezjalne Liceum Humanistyczne  Nysa
  4. Zespół Szkół Ekonomicznych Nysa
  5. Zespół Szkół Technicznych Nysa

CHŁOPCY

2. Zespół Szkół Technicznych Nysa (Budowlanka)
  3. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nysa (Carolinum)
  5. Diecezjalne Liceum Humanistyczne  Nysa

"Wiatr" popsuł zawody

Brak wiatru spowodował, że w zawodach żeglarskich o Puchar Nysy udało się rozegrać jedynie dwa wyścigi, które nie odzwierciedlają w pełni umiejętności zawodników. Na szczęście wszystkim dopisał dobry humor, a prawie setka uczestników mogła potrenować różne umiejętności, które przydadzą się w kolejnych startach.

image image
image image

Zacięty przebieg miała rywalizacja w turnieju warcabowym rozezgranym w Świetlicy przy ul. Moniuszki. Pierwsze miejsce zajęła  Jadwiga Mróz (NKSTNiS ATUT Nysa), a podium uzupełnili: Edward Podczasik (NKSTNiS ATUT Nysa) oraz Jerzy Czech (OKSTNiS Cross Opole).

image

image

Puchar Burmistrza dla LZS Niwnica-Konradowa

W niedzielę w Niwnicy odbył się Turnieju Oldbojów w Piłce Nożnej organizowany przez Zarząd Gminny Związku LKS Nysa i Gminę Nysa. Uczestnikami zawodów byli działacze LZS z naszej gminy, a turniej osobiści otworzył Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz.

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik - Robert Radziejewski  (LZS Podzamcze)

Najlepszy strzelec - Jerzy Kasperowicz (LZS Niwnica-Konradowa)

Najlepszy bramkarz - Marek Dudziak (LZS Niwnica-Konradowa)

Zawodnik fair play - Stanisław Nawalaniec (LKS Biała Nysa)

image

Dominacja TOMARTU

Tradycyjnie w czasie Dni Nysy rozgrywane są finały Rozgrywek Ligi Amatorskiej Siatkówki im. Jana Pudo. W tym roku w turnieju z udziałem czterech najlepszych zespołów mijającego sezonu zwyciężyła drużyna Tomartu, przed zespołami XYZ, Fair Paly oraz Stalą Nysa.

W finale imprezy Tomart wygrał po tie-breaku z zespołem XYZ (18:25, 26:24, 19:25, 25:14, 15:13). To czwarty z rządu tryumf tego zespołu.

Skład zwycięskiej drużyny:1. Bartosz Dykta 2. Zenon Chodziński3. Piotr Klimas4. Jacek Jaczenia5. Bogdan Lazurek6. Robert Nowak7. Jarosław Dunat8. Paweł Kukuczka9. Michał Kulczycki10 .Jan Gorczyński

image

Zawody sędziowali profesjonalni sędziowie PZPS - Mirosław Zborowski i Sławomir Bubel. Puchary triumfatorom imprezy wręczył Burmistrz Kordian Kolbiarz.