Adrian Babiec mistrzem Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych

Adrian Babiec z Burgrabic w gminie Głuchołazy i uczeń III klasy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nysie biegł w zwycięskiej sztafecie Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Reprezentant i mieszkaniec powiatu nyskiego przywiózł z Austrii złoto.

Adrian biegł na nartach w sztafecie 4 razy tysiąc metrów, która wywalczyła pierwsze miejsce na 6 startujących drużyn i zdobyła złoto olimpijskie. Nasza czwórka narciarzy biegowych w doskonałym stylu pokonała sześć innych drużyn. Prowadzący ceremonię medalową, gdy zapraszał Polaków na podium powiedział, że nasz kraj jest ojczyzną wspaniałych sportowców (nagranie wideo)

Po ceremonii dekoracji, w której polscy biegacze narciarscy otrzymali złote medale za zwycięstwo w sztafecie 4x 1000 metrów, nasi zawodnicy udzielili wywiadu dla Polskiego Radia. Zobaczcie i posłuchajcie, co mówili Grażyna Gajewska, Piotr Bratek, Adrian Babiec i Tomasz Dowort (nagranire wideo)

Dodajmy, że Adrian indywidualnie startował też w biegu na dystansie 500 metrów, gdzie był czwarty oraz na dystansie 1 kilometra, gdzie zajął 6. lokatę.

Jak mówił dla Nowej Trybuny Opolskiej trener zawodnika Bogusław Brodziak - Adrian trenuje biegi narciarskie od 6 lat w ramach szkolnej sekcji stowarzyszenia Olimpiady Specjalne w Polsce. Ma świetne warunki motoryczne, ale największych problemów przysparza mu kiepska zima i brak śniegu. Zamiast biegać na nartach więcej czasu spędza na trenowaniu siłowym w sali. Do Austrii dostał się po wygraniu eliminacji krajowych w Zakopanem.

Adrian Babiec z trenerem Bogusławem Brodziakiem. Autor zdjecia Krzysztof Strauchmann. Zródło NTO