5 medali uczniów SP1 w Mistrzostwach Woj. w Lekkiej Atletyce

We wtorek, 7 czerwca 2016 roku w Opolu odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Prawo startu w zawodach finałowych uzyskało dziesięcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie....

Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem, drużyna zdobyła 5 medali w tym dwa złote i trzy brązowe.

Mistrzem województwa i zdobywcą złotego medalu została sztafeta 4x100 metrów dziewcząt w składzie: Kasia Ostrowska, Natalia Bentka, Basia Chwalenia i Ola Strąk. Mistrzostwo województwa w samotnym biegu wywalczył rekordzista szkoły na dystansie 1000 metrów Maciej Ryszewski. Podkreślić należy, że wynik osiągnięty przez Maćka plasuje go w czołówce młodych średniodystansowców w naszym kraju. Sztafeta dziewcząt kontynuuje tradycje naszej szkoły w sztafetach zdobywając kolejny, 8 medal (6 złoty) w tej konkurencji.

image

image

Brązowe medale wywalczyły: Kasia Ostrowska w biegu na 80 metrów przez płotki, Ola Strąk w skoku w dal i wreszcie Natalia Bentka w biegu na 300 metrów.

Nasi młodzi lekkoatleci zajęli jeszcze dwa 4 miejsca i jedno 5. Czwarte miejsce zajęła Natalia Bentka w finale biegu na 100 metrów i Ola Janusz w biegu na 80 metrów przez płotki, 5 miejsce zajęła Agnieszka Dudek w biegu na 600 metrów.

Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy bardzo udanego startu i życzymy powodzenia w dalszych etapach edukacyjnych.