Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Czy Polacy mają żelazne płuca?
środa, 11 styczeń 2017 20:58

Kolejne przekroczenia 10.01.2017 poziomu pyłu zawieszonego PM10

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu informuje, że w 10.01.2017 r., na terenie woj. opolskiego stwierdzono przekroczenie poziomu informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10.

Przeczytaj koniecznie >>

KOMUNIKAT 4/PI/2017 z dnia 11.01.2017 r.

Na stacjach monitoringu jakości powietrza zlokalizowanych w Kędzierzynie-Koźlu oraz w Zdzieszowicach, zarejestrowano następujące 24-godzinne stężenia pyłu zawieszonego PM10:

- Kędzierzyn-Koźle – 201 µg/m(mikrogramów na metr sześcienny)
- Zdzieszowice – 231 µg/m3

Biorąc pod uwagę aktualne wyniki pyłu zawieszonego PM10, a także prognozy meteorologiczne, przewiduje się obniżenie poziomu stężeń pyłu zawieszonego PM10 w ciągu 24 godzin. 

komin dymiPrzekroczenie poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 (tj. 200 µg/m3) może się wiązać z ryzykiem wystąpienia niekorzystnych skutków zdrowotnych, głównie w przypadku osób z niewydolnością układu oddechowego oraz układu krążenia, a w szczególności w przypadku dzieci i osób starszych. 

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu

A jakie powietrze mieliśmy wczoraj to widzieliśmy - nad miastem unosił sie smog. Na szczęście nie jest taki jak w Małopolsce, ale też powinniśmy sie martwić stanem nyskiego powietrza. Całe szczęście dzisiejszy wiatr przeczyścił nyskie powietrze.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu do dzisiaj nie opublikował danych pomiarowych dla stacji Nysa w grudniu 2016 r. >> 

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech