Informator

Polish Czech English German
wtorek, 12 lipiec 2016 02:14

Przegląd Twórczości Amatorskiej w Hajdukach Nyskich

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W Hajdukach Nyskich odbył się I Przegląd Twórczości Amatorskiej, zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Hajduki Nyskie. Impreza była połączona z oficjalnym otwarciem siłowni pod chmurką w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa....

Hajduki Nyskie jako pierwsze mogą pochwalić się realizacją zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016, o które wnioskowały trzy sołectwa – Hajduki Nyskie, Domaszkowice oraz Niwnica. Dzięki głosom mieszkańców w każdej z tych miejscowości stanie po 7 podwójnych urządzeń do ćwiczeń.  Koszt wykonania zadania wynosi 150 tys. zł. – Mam nadzieję, że siłownia będzie długo służyła mieszkańcom Gminy Nysa. Myślę, że urządzenia spełnią oczekiwania. – powiedział sołtys wsi, Jacek Czuchraj. – Myślę, że będziemy przykładem dla kolejnych sołectw, aby łączyły się przy aplikowaniu wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa.

 

imageimage Pierwsza siłownia pod chmurką została zlokalizowana w Hajdukach Nyskich przy świetlicy wiejskiej. Nowoczesna siłownia została wyposażona w elementy marki "Herkules" cynkowane ogniowo, co zapewnia urządzeniom dwukrotnie większą trwałość od urządzeń wykonanych z tradycyjnej "czarnej" stali.     

 

image      image     Kto nie miał ochoty wypróbować nowych urządzeń - mógł obejrzeć występy artystyczne wykonawców reprezentujących poszczególne sołectwa, w ramach I Przeglądu Twórczości Amatorskiej. Zaczęło się od występu chóru z Goświnowic, ale tego dnia postarano się o bardzo różnorodne formy artystyczne, m.in. pokazy tańca, a nawet krótką formę teatralną, w którą wykonawcy włożyli dużo serca. 

Impreza miała charakter prezentacji inwencji twórczej lokalnych artystów amatorów działających w społecznościach wiejskich Gminy Nysa - stąd wszyscy uczestnicy mogli powiedzieć o sobie, że byli wygranymi przeglądu. Występom przyglądali się m.in. sołtysi sołectw, Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz wraz z małżonką, Starostwa Nyski - Czesław Biłobran, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie - Paweł Nakonieczny, a także radni Rady Miejskiej w Nysie.

imageimageimageimage

 Wspólne biesiadowanie potrwało do wieczora.

Impreza odbyła się w ramach projektu "Przegląd amatorskiego ruchu artystycznego Sołectw Gminy Nysa - Hajduki Nyskie 2016", współfinansowanego przez Gminę Nysa.

Andrzej Babiński

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie


 

 

PROGRAM - 09.07. 2016   

16:00 – 17:00 – Przyjęcie i rejestracja uczestników

17:00 - 19:00  - Rozpoczęcie Przeglądu  •    Powitanie Uczestników  oraz gości•    Prezentacje grup z poszczególnych Sołectw w zakresie występów artystycznych•    Prezentacje twórców ludowych z poszczególnych Sołectw w zakresie sztuki •    Rozdanie statuetek i dyplomów dla Uczestników Przeglądu

19:00 – 22:00 Wspólne biesiadowanie 

22:00 - Zakończenie Przeglądu.