Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
środa, 14 lipiec 2021 13:41

Nysy-Radzikowice - kolejna inwestycja drogowa zakończona

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Zakończyła się realizacja jednej z większych inwestycji drogowych realizowanych przez Powiat Nyski. Mowa o drodze Nr 1663 O na odcinku Obwodnica Nysy-Radzikowice...

Koszt inwestycji to 7 274 058,02 zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3 637 029, 01zł, co stanowi 50 % wartości kontraktu.

W ramach zadania, poszerzono konstrukcję drogi, wykonano oświetlenie, oznakowanie pionowe, poziome. Zakres inwestycji obejmował również budowę chodnika w miejscowości Radzikowice, wykonanie systemu odwodnienia oraz wysp spowalniających ruch na wjeździe do miejscowości Radzikowice, utworzenie miejsc parkingowych,a także powstała ścieżka pieszo-rowerowa od połączenia z obwodnicą do pierwszego skrzyżowania z drogą gminną do strefy ekonomicznej.

Poszerzona jezdnia i chodnik, przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi. Dodatkowo, inwestycja ułatwia dojazd do strefy ekonomicznej, głównie do firmy Umicore. Poza oczywiście korzyścią komunikacyjną, jest to doskonała możliwość przyciągnięcia kolejnych inwestorów i stworzenia nowych miejsc pracy. Obszar naszego powiatu stanowi atrakcyjne miejsce do inwestowania.

Kolejna inwestycja drogowa zakoDczona

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech