Z powiatu

Polish Czech English German
środa, 16 czerwiec 2021 14:30

108 000 zł dla ZOZ w Nysie - Podziękowania dla Grupy Azoty ZAK S.A.

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Prezes Grupy Azoty ZAK Artur Kamiński przekazał dla ZOZ w Nysie czek w wysokości 108 000 zł na realizację opieki zdrowotnej w związku z przeciwdziałaniem Covid-19...

Kwota została przeznaczona na zakup specjalistycznego urządzenia Corpuls do monitorowania parametrów życiowych pacjentów. Sprzęt będzie współpracował z komorą hiperbaryczną. Warto dodać, szpital w Nysie dysponuje jedyną w województwie opolskim komorą hiperbaryczną. Komora hiperbaryczna pozwala leczyć powikłania związane z koronawirusem, a także między innymi oparzenia, choroby serca, schorzenia neurologiczne, czy skutki zaczadzenia.

Za nieocenioną pomoc w trakcie pandemii dyrektor ZOZ w Nysie Norbert Krajczy przekazał na ręce prezesa Grupy Azoty podziękowania.

108 000 zB dla ZOZ w Nysie

Podzikowania dla Zarzdu Grupy Azoty ZAK S.A.

Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, wicestarosta Damian Nowakowski oraz członek Zarządu Powiatu Joanna Burska przekazali na ręce Artura Kamińskiego Prezesa Grupy Azoty ZAK podziękowania oraz medal za wsparcie i okazaną pomoc w trakcie trwającej pandemii koronawirusa.

Warto dodać, Grupa Azoty od początku pandemii angażuje się we wsparcie potrzebujących instytucji oraz inicjuje własne akcje pomocowe.

W Grupie Azoty realizujemy społeczną odpowiedzialność biznesu – wspieramy nie tylko sport i kulturę, ale także w sytuacjach jak COVID-19 kierujemy wsparcie dla służby zdrowia – podkreśla Artur Kamiński, prezes Grupy Azoty ZAK S.A.

Dziękujemy za okazany gest solidarności społecznej i bezcenne wsparcie!