Z powiatu

Polish Czech English German
środa, 19 maj 2021 11:11

Nagroda w konkursie fundacji Anny Dymnej dla WTZ Nysa

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Warsztat Terapii Zajęciowej z Nysy, wśród Laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”, którego pomysłodawczynią jest Anna Dymna, a współorganizatorem Fundacja "Mimo Wszystko" i Fundacja im. Brata Alberta....

W bieżącym roku Warsztat Terapii Zajęciowej wziął udział w eliminacjach do ogłoszonego konkursu. Nagrano krótki film pt. ,,Radość budzi się w Nas”, do którego scenariusz wraz z oprawą muzyczną przygotowały Panie Honorata Szpiech i Kinga Tokarczyk-Rysz oraz zaangażowano grupę ,,Kameleon” złożoną z uczestników warsztatu, którzy z radością wzięli udział w spektaklu. Pomimo trudności związanych z pandemią oraz z zimną wiosną, film został nagrany przy współpracy Pana Przemysława Pawlik.

Nagroda w konkursie fundacji Anny Dymnej dla WTZ Nysa

W konkursie rokrocznie począwszy od 2001 roku bierze udział ponad tysiąc osób. W drodze eliminacji regionalnych do finału „Albertiany” przechodzi tylko pięć zespołów teatralnych. W tym roku na Festiwal zgłosiło się 55 zespołów oraz 50 solistów. Spośród nich wybrano 20 zwycięzców, których prezentacje można obejrzeć podczas gali finałowej.

Niezmierna radość i duma towarzyszy nam z faktu znalezienia się wśród Laureatów tego zacnego konkursu i zajęcie III miejsca spośród regionu Śląskiego, Małopolskiego i Opolskiego w Polsce - podkreśla Małgorzata Kołek, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Nysie

Gala Finałowa odbyła się się w przestrzeni wirtualnej w dniu 17 maja na profilach facebookowych Fundacji im. Brata Alberta oraz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" , gdzie zaprezentowano wszystkie nagrodzone występy - tj. 15 etiud przygotowanych zgodnie z tematem "Na ziemi pełnej cudów" oraz 5 solistów. Galę prowadziła Anna Dymna i Lidia Jazgar.