Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
wtorek, 18 maj 2021 14:54

Wideokonferencja z partnerskim powiatem Mainz-Bingen

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

We wtorek, 18 maja, odbyła się kolejna wideokonferencja z partnerskim powiatem Mainz – Bingen, z którym Powiat Nyski współpracuje od dwudziestu lat...

Podczas wideokonferencji starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz wraz z Dorothea Schäfer starostą Powiatu Mainz – Bingen poruszyli najbardziej nurtujące ich obecnie kwestie, nie zabrakło zatem pytań dotyczących aktualnej sytuacji związanej z Covid 19 oraz postępu szczepień. Starostowie podsumowali stan pandemii w powiatach, podzielili się doświadczeniami związanymi z walką koronawirusem.

Wideokonferencja dotyczyła również przyszłej współpracy nyskiej uczelni PWSZ ze szkołą TH Bingen. Naszych partnerów zagranicznych bardzo interesuje obszar wspólnych działań w zakresie edukacji, a przede wszystkim wymiany studenckiej.

W tym roku przypada również 20-lecie oficjalnej współpracy powiatu Mainz-Bingen z Powiatem Nyskim. Umowa partnerska pomiędzy powiatami została zawarta dokładnie w dniu 15 czerwca 2001 r. w nyskim muzeum. Jest to więc rok szczególnie dla nas ważny. Realizowane już od 20 lat wspólne inicjatywy, przyczyniają się do wymiany doświadczeń samorządowych oraz rozwijania przyjaźni. Podczas wideokonferencji dyskutowano o organizacji i upamiętnienia tego wydarzenia.

W spotkaniu uczestniczyli starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, Izabela Kicak kierownik Referatu Promocji, Tomasz Drewniak Prorektor do spraw nauki i rozwoju oraz dziekan Wydziału Neofilologi Alina Dittmann.

Wideokonferencja z partnerskim powiatem Mainz – Bingen

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech