Z powiatu

Polish Czech English German
piątek, 29 listopad 2019 11:36

Znamy zwycięzców konkursu Pracodawca Roku Powiatu Nyskiego 2019

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W czwartek, 28 listopada, odbyła się XI edycja Gali Biznesu, na której przyznane zostały prestiżowe tytuły "Pracodawcy Roku 2019 Powiatu Nyskiego"....

 Ideą konkursu jest docenienie i wyróżnienie przedsiębiorców, którzy reprezentują ponadprzeciętny i godny naśladowania poziom.

Do rywalizacji w konkursie o tytuł Pracodawcy Roku 2019 stanęło dziewięć firm z powiatu nyskiego. Kapituła pod przewodnictwem starosty nyskiego Andrzeja Kruczkiewicza wyłoniła zwycięzców tegorocznej edycji konkursu w trzech kategoriach.

Tytuł „Pracodawca Roku Powiatu Nyskiego 2019”, w kategorii mikro i małe przedsiębiorstwo otrzymała firma Vita sp.z o.o. Firma świadczy usługi medyczne dla około 12 tysięcy pacjentów mieszkających w Nysie i okolicznych miejscowościach w ramach podstawowej opieki zdrowotnej oraz ambulatoryjnej  opieki specjalistycznej. 

Tytuł „Pracodawca Roku Powiatu Nyskiego 2019”, w kategorii średnie i duże przedsiębiorstwo otrzymała firma Bioagra SA. Firma jest największym w Polsce producentem bioetanolu oraz etanolu wuytwarzanego z ziarna kukurydzy. Firma korzysta z najnowocześniejszych na świecie technologii wytwarzania i działa w 100% na bazie polskiego kapitału.

Tytuł „Pracodawca Roku Powiatu Nyskiego 2019”, w kategorii „młody biznes” otrzymała firma Pico Polska sp. z o.o. Producent pomadek mlecznych/krówek zawijanych ręcznie i maszynowo. Prawie 100% produkowanych wyrobów sprzedawanych jest poza granicami kraju.

Ponadto podczas wydarzenia sześciu nowych pracodawców przystąpiło do elitarnego „Klubu 100” przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Nysie, który działa już od 11 lat. Przez ten czas jego członkowie wspierają PUP w działaniach na rzecz lokalnego rynku pracy.

Zwycięskim firmom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.