Z powiatu

Polish Czech English German
środa, 29 sierpień 2018 09:42

Dożynki Gminne w Lipowej na 5

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Sołectwo Lipowa zdało egzamin na piątkę z organizacji dożynek gminnych. Bogaty program zawierający liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, strefa dla dzieci oraz przegląd amatorskich zespołów artystycznych - to wszystko czekało na gości, którzy odwiedzili Lipową...

W ceremonii dożynkowej udział wzięły władze lokalne i wojewódzkie. Wiceburmistrz Piotr Bobak dziękując za owocne plony i ciężką pracę docenił trud rolników, jaki wkładają każdego dnia w swoją pracę. Do życzeń i podziękowań dla rolników ze strony władz samorządowych przyłączył się wicemarszałek, Antoni Konopka, który podkreślił siłę opolskich wsi. Wicemarszałek wręczył wyróżnionym mieszkańcom wsi Lipowa odznakę honorową "Zasłużony dla rolnictwa" przyznawaną przez Ministra Rolnictwa. Jest ona szczególnym wyróżnieniem i podziękowaniem za zaangażowanie w pracę i poświęcenie dla rozwoju rolnictwa i wsi.

Po raz pierwszy promesę na organizację kolejnych dożynek przyznano na dwa lata. Za rok gospodarzem będą Hajduki Nyskie, następnie Rusocin. Podczas dożynek komendanci OSP z Gminy Nysa otrzymali z rąk m.in. wiceburmistrza Piotra Bobaka oraz Sebastiana Jankowicza dodatkowe wyposażenie wozów bojowych, w tym m.in. sprzęt ratowniczy, który będzie wykorzystywany w codziennych akcjach strażaków.

Tradycyjnie przyznano również nagrody w konkursie na "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy" oraz "Najpiękniejszą zagrodę wiejską". W kategorii kłosowej główna nagroda powędrowała do organizatorów dożynek czyli do Sołectwa Lipowa. I miejsce za pracę artystyczną zdobyło Sołectwo Hajduki Nyskie, a autorką zwycięskiego wieńca wykonanego metodą ziarnkową była pani Danuta Zawodna z Wierzbięcic. Tytuł "Najpiękniejszej zagrody wiejskiej" powędrował do państwa Alicji i Piotra Popardowskich z Lipowej.

Panie zdominowały dożynkowe konkursy - w konkurencjach, mogłoby się wydawać, typowo męskich jak np. budowanie skrzyni na ziemniaki zwyciężyła przedstawicielka płci pięknej. Poza konkursami dużym zainteresowaniem cieszyła się także loteria fantowa, strefa dla dzieci wraz z kreatornią, w której odbywały się warsztaty plastyczne dla najmłodszych.

Dożynkową sceny opanowały dobrze znane lokalnej społeczności zespoły amatorskie takie jak: Be Yourself, Stokrotki 50+, Niwniczanki czy Audio Crew.

Gwiazdą wieczoru był dobrze znany i uwielbiany zespół Masters, który dał niezapomniane show, a największy hit grupy "Żono moja" śpiewała tłumnie zgromadzona publiczność.

Program artystyczny zakończono zabawą taneczną do białego rana, którą uświetniał zespół Elektronix.

Obszerna relacja fotograficzna dostępna jest na profilu Gminy Nysa na Facebooku.

image

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Urząd Miejski w Nysie