Z powiatu

Polish Czech English German
czwartek, 02 sierpień 2018 13:17

W sobotę w Hajdukach Nyskich Święto Gruszy '2018

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W najbliższą sobotę w Hajdukach Nyskich czeka nas Święto Gruszy. Jak co roku, przy okazji tego wydarzenia nie zabraknie pysznego jedzenia, konkursów, pokazów i przede wszystkim znakomitej zabawy dla całych rodzin.  ...

Jest symbolem Hajduk Nyskich, znanym nie tylko w naszej gminie. Mowa oczywiście o słynnej gruszy, która ma za sobą już ponad dwieście wiosen. Mimo sędziwego wieku drzewo wciąż rodzi pyszne owoce, których będzie można posmakować już w najbliższą sobotę. Pyszne rarytasy pobudzą nie tylko kubki smakowe, ale też spowodują wzrost adrenaliny - oczywiście za sprawą konkursów kulinarnych. Co wymyślą ich uczestnicy, by sięgnąć po zwycięstwo? Przekonamy się już w sobotę. W zeszłym roku można było spróbować m.in. flaczków z gruszy.

Ale oczywiście nie samym jedzeniem człowiek żyje, więc po sowitym posiłku trzeba spalić kalorie. Dlatego dla wszystkich uczestników imprezy organizatorzy przygotowali całonocną zabawę taneczną pod gołym niebem. Nim jednak ruszą taneczne pląsy, moc trików piłkarskich pokaże magik futbolu, Dawid Krzyżowski. Początek Święta Gruszy o godzinie 16.

 Łukasz Bressa

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Urząd Miejski w Nysie