Z powiatu

Polish Czech English German
wtorek, 17 lipiec 2018 16:55

21 lipca „Folklor i taniec w Niwnicy"

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Stowarzyszenie „Razem dla Niwnicy” zaprasza na wydarzenie pn. „Folklor i taniec w Niwnicy", które odbędzie się w Niwnicy 21 lipca w godz. 12-16 na boisku sportowym....

Celem zadania jest propagowanie i kultywowanie tradycji  lokalnej czyli tańca ludowego szczególnie z regionu Nysy i okolic. Wydarzenie sprzyjać będzie integracji i wymianie nie tylko pokoleniowej, ale również kulturowej.

Na scenie wystąpią: Zespół „Niwniczanki”, Finezja, Zespół Pieśni i Tańca Nysa, Zespół „Mini z Niwnicy”, Hajduki Nyskie.

Celem zadania jest propagowanie i kultywowanie tradycji lokalnej, czyli tańca ludowego szczególnie z regionu Nysy i okolic. Sprzyjać będzie integracji i wymianie nie tylko pokoleniowej, ale również kulturowej.

Na scenie wystąpią: Zespół „Niwniczanki”, Finezja, Zespół Pieśni i Tańca Nysa, Zespół „Mini z Niwnicy”, Hajduki Nyskie.

image

Odbędą się pokazy rzemiosła tradycyjnego, jarmark twórczości ludowej. Dla uczestników zostanie przeprowadzona degustacja produktów lokalnych Nyskiego Księstwa Jezior i Gór: Łazanki z Makowic, gołąbki z kaszą i grochówką z Maciejowic, żur i chleb na zakwasie z Wilamowic, pierogi z Włodar, podpłomyki z Niwnicy. Przeprowadzone zostaną warsztaty nauki tańca ludowego dla dzieci i dorosłych. Dla maluchów czekają dmuchańce i zabawy.

Odbędzie się wspólne biesiadowanie przy stole, czyli wspólny śpiew utworów ludowych w ich brzmieniach naturalnych, takich jakie były śpiewane na wsiach przed wieloma laty w naturalnych warunkach.

image

Odbędą się pokazy rzemiosła tradycyjnego i jarmark twórczości ludowej. Dla uczestników zostanie przeprowadzona degustacja produktów lokalnych Nyskiego Księstwa Jezior i Gór: Łazanki z Makowic, gołąbki z kaszą i grochówką z Maciejowic, żur i chleb na zakwasie z Wilamowic, pierogi z Włodar, podpłomyki z Niwnicy. Przeprowadzone zostaną warsztaty nauki tańca ludowego dla dzieci i dorosłych. Dla maluchów czekają dmuchańce i zabawy.

Na koniec wydarzenie odbędzie się wspólne biesiadowanie przy stole i wspólne śpiewanie utworów ludowych w ich brzmieniach naturalnych, tak jak to było na wsiach przed wieloma laty.

Wstęp wolny.

Operacja pod nazwą "Folklor i taniec  w Niwnicy" współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Stowarzyszenie "Razem dla Niwnicy"