Z powiatu

Polish Czech English German
wtorek, 19 styczeń 2016 15:18

Spotkanie Noworoczne w Wyszkowie Śl.

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Dnia 9 stycznia br. w świetlicy wiejskiej w Wyszkowie Śląskim odbyło się Spotkanie Noworoczne zorganizowane przez Sołtys Wyszkowa Śląskiego, Janinę Bosak. Było wspólne kolędowanie oraz uroczysty toast za pomyślność w Nowym Roku.

imageSołtys  Janina Bosak powitała obecnego na spotkaniu Burmistrza Nysy - Kordiana Kolbiarza, jednocześnie dziękując za przyjęcie zaproszenia oraz mieszkańców sołectwa, którzy uczestniczyli w spotkaniu. Do zgromadzonych popłynęły słowa życzeń noworocznych. Janina Bosak i Burmistrz Kordian Kolbiarz  życzyli wszystkim szczęśliwego Nowego Roku, zdrowia, samych pomyślnych dni, wzajemnego zrozumienia i szacunku oraz aby rok 2016 był dla sołectwa Wyszków Śląski jeszcze lepszy od poprzedniego. 

 

Nie zapomniano o tradycji wspólnego kolędowania. Cała sala zaśpiewała Maleńkiemu najpiękniejsze polskie kolędy. Na stołach tego wieczoru gościły smakowitości przygotowane przez Patrycję Bosak. - Nie ma nic szczęśliwszego niż ludzie, którzy łączą się przy wspólnym stole. – stwierdza  Pani  Sołtys. 

 

Spotkania świąteczno-noworoczne odbywają się w Wyszkowie Śląskim od trzech lat i bierze w nich udział coraz więcej mieszkańców. Dla mieszkańców sołectwa są znakomitą okazją, aby spotkać się z sąsiadami, wspólnie kolędować, podzielić się dobrym słowem i wesoło spędzić wolny czas.

  

Inf: Sołectwo Wyszków Śląski