Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 22 listopad 2021 15:45

Walczymy z nadwagą, otyłością i cukrzycą - zrób bezpłatnie badania

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W dniu 23 listopada, pracownicy Starostwa Powiatowego w Nysie mogli wykonać bezpłatne badania w ramach programu "Powiat Nyski walczy z nadwagą, otyłością i cukrzycą- efektowne zapobieganie chorobom cywilizacyjnym w województwie opolskim" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020...

Oprócz badania wzrostu, masy ciała, określenia wartości wskaźnika BMI, pracownicy również mieli mierzone ciśnienie tętnicze krwi. Panie pielęgniarki z przychodni Optima, tłumaczyły o prawidłowych parametrach, a także informowały, gdy ktoś przekroczył granicę, by wykonać dokładniejsze badania u lekarzy rodzinnych.

W badaniu wzięli udział również starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, wicestarosta Damian Nowakowski oraz członek Zarządu Powiatu Joanna Burska, którzy zachęcają wszystkich mieszkańców do wykonywania badań!

A takie badania można bezpłatnie wykonać w przychodniach Optima Medycyna na ul. Brackiej 1 oraz w Przychodni Rodzinnej Vita na ul. Piłsudskiego 47 w Nysie.

">

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech