Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 18 sierpień 2021 13:42

I Nyska Noc Poetów - 20 VIII

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)
20 sierpnia (piątek) odbędzie się I Nyska Noc Poetów. Głównymi założeniami wydarzenia jest promocja i popularyzacja literatury, szczególnie poezji oraz twórców z całej Polski.

To również znakomita okazja do zawierania nowych znajomości, przyjaźni i poszerzenia wiedzy na temat historii naszego pięknego miasta. Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli twórcy z całego kraju i naszego województwa.

Impreza odbędzie się w Nyskim Domu Kultury, rozpocznie się ok. godziny 19:00 i potrwa do późnych godzin nocnych.

– Przewidujemy dwa panele, podczas których zaproszeni literaci zaprezentują swoje teksty i trzeci omawiający szeroko antologie haiku, które powstały na przestrzeni ostatnich lat w Polsce. Prezentacjom będą towarzyszyć utwory muzyczne. Zaśpiewają dla Państwa Jarek Kąkol, Ryszard Krauze i Janusz Ochocki. – informuje Nyski Dom Kultury.

Literaci przyjadą m.in. z Warszawy, Piaseczna, Szczecina, Tychów, Bielska, Krakowa, Łodzi, Nowego Targu, Zakopanego, Wrocławia i Opola.

I Nyska Noc Poetów plakat

Redaktor: Łukasz Bressa

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech