Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 26 lipiec 2021 14:51

Szczepienie to szansa na powrót do normalności

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)
Dziś (26.07) w Starostwie Powiatowym w Nysie odbyła się konferencja prasowa, podczas której podsumowano działalność powszechnych punktów szczepień działających na terenie Nysy. Do tej pory na terenie powiatu nyskiego wykonano ponad 88 tysięcy szczepień...

Liczba osób w pełni zaszczepionych to dziś ogółem 42 557, a dzienna liczba szczepień to 266.

- Zrobiliśmy wszystko, aby każdy mieszkaniec powiatu nyskiego mógł być zaszczepiony. Dziś już nie ma z tym żadnego problemu, można przyjąć szczepionkę bez kolejki do czego zachęcamy. Dziś nasz oddział covidowy jest pusty i oby tak pozostało. Szczepienie jest tutaj najlepszym rozwiązaniem – mówił Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski.

Szczepienie to szansa na powrót do normalno[ci

Najwięcej, bo aż 26 870 szczepień wykonano w nadzorowanym przez Optimę Medycynę punkcie szczepień powszechnych zlokalizowanym w Hali Nysa przy ul. Sudeckiej, gdzie mieszkańcy powiatu mają bardzo komfortowe warunki ( przestrzeń, bardzo dobry dojazd, parking, dostosowanie punktu do potrzeb osób niepełnosprawnych).

Kolejne 11 481 dawek podano w przychodniach Optimy.

Adam Szlęzak. prezes Optima Medycyna w trakcie konferencji przypomniał, że rok temu o tej porze byliśmy w podobnej sytuacji. - Optymistycznie nastawieni, po pierwszej, niegroźnej fali koronawirusa, ktoś mówił coś o drugiej, o trzeciej nikt jeszcze nie słyszał, ale stało się. Różnica była taka, że rok temu nie mieliśmy żadnego antidotum na koronawirusa. Dziś mamy szczepionkę i tylko ta szczepionka może nas powstrzymać od zamykania szkół, ograniczania pracy, paraliżowania opieki zdrowotnej – podkreślał prezes.

Do tej pory w Hali Nysa udało się zaszczepić: 1710 (kwiecień), 11040 (maj), 12497 (czerwiec) i 1623 (lipiec plus 360 zapisanych) osób.

Najbliższa szansa na szczepienie w Hali Nysa już w sobotę w godz. 8.30-12.30.

W sierpniu punkt będzie czynny 7 i 21 sierpnia w godz. 8.30-12.30.

Liczba szczepień wykonanych na terenie całego kraju ( stan na 26.07.2021 r, godz. 7.45) to 33 739 742, z czego blisko 17 milionów to osoby w pełni zaszczepione.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech