Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
plcsende
piątek, 23 lipiec 2021 14:44

PCPR realizuje projekt „Po MOC przeciwko PrzeMOCY”,

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

PCPR w Nysie, od lipca, realizuje projekt „Po MOC przeciwko PrzeMOCY”, który jest współfinansowany ze środków Powiatu Nyskiego oraz Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej...

PCPR realizuje projekt „Po MOC przeciwko PrzeMOCY”,

W projekcie „Po MOC przeciwko PrzeMOCY” osoby zagrożone oraz doświadczające przemocy domowej będą mogły skorzystać z szeregu działań pomocowych, w tym:

  • pomocy psychologicznej,
  • pomocy terapeutycznej,
  • poradnictwa prawnego, socjalnego, rodzinnego,
  • zajęć grupy wsparcia,
  • udziału w treningu umiejętności społecznych.

Wszystkie formy świadczonej pomocy są bezpłatne. Osoby doznające przemocy w rodzinie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30-15.30 mogą umawiać się na spotkania ze specjalistami w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Nysie pod nr tel  77 448 25 33 lub 77 448 26 10.

Warto podkreślić, projekt „Po MOC przeciwko PrzeMOCY” został wyróżniony w skali kraju, zajmując II miejsce w rankingu ogólnopolskim. W ramach powyższej nagrody PCPR w Nysie sfinansuje dodatkowe sesje pomocy psychologicznej dla osób zagrożonych i doświadczających przemocy w rodzinie w tym dla dzieci maltretowanych.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech